Kocaeli’nde okumak bir ayrıcalıktır

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 2011-2012 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin başlangıcı için Dilo...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 2011-2012 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin başlangıcı için Dilovası’nda bulunan M. Zeki Obdan İlköğretim Okulu’nda ilk ders zilini çaldı. Öğrencilerin büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Büyükşehir olarak dağıttığımız bilgisayarların yanı sıra başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Okullarımızın eksikleriyle yakından ilgileniyoruz. Okullarımıza spor salonları, basketbol sahaları yapıyoruz’’ dedi.
 
PROTOKOL DERS ZİLİNİ ÇALDI
2011-2012 Eğitim ve Öğretim Dönemi, Kocaeli genelindeki ilköğretim okullarında düzenlenen törenlerle başladı. Kocaeli’nde bu yıl toplam 326 bin öğrenciyle yaklaşık 15 bin öğretmen ders başı yaptı. Dilovası’nda bulunan M. Zeki Obdan İlköğretim Okulu’nun öğrencileri ise, okulların açılmasının yanı sıra il protokolünü misafir etme heyecanını da yaşadı. Kocaeli protokolü, öğrencilerle birlikte ilk ders zilini çaldı.
 
ÖĞRENCİLERİN SEVGİ SELİ
Başkan Karaosmanoğlu ve Vali Topaca’nın yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili M. Ali Okur, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Dilovası Belediye başkanı Cemil Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli törende hazır bulundu. Başkan Karaosmanoğlu ile Vali Topaca, okula girdikleri andan itibaren öğrencilerin sevgi seliyle karşılandı. Başkan Karaosmanoğlu ile Vali Topaca da, öğrencilere sevgiyle sarıldı.
 
ÇEVRE DÜZENLEMESİ BÜYÜKŞEHİR’DEN
İl Milli Eğitim Müdürü İspirli’nin okulun çevre düzenlemesine olan katkılarından dolayı teşekkürlerini ilettiği Başkan Karaosmanoğlu, törende yaptığı konuşmada, ‘’Çocuklarımızın hayata hazırlıklı ve başarılı olması en büyük arzumuzdur. Onların başarıları ise en büyük gurur kaynağımızdır’’ ifadesini kullandı. Geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir’in laptop dağıttığı öğrencilerin şimdi 7. ve 8. sınıflarda olduğunu hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bu yıl da sözümüzü tutacağız ve 6. sınıf öğrencilerimize son model teknolojik imkanlara sahip dizüstü bilgisayarlar vereceğiz’’ açıklamasını yaptı. Vali Topaca da, konuşmasında yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi ve Dilovası’na verdikleri önemi belirtti.

20 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR