Hürriyet: İsrafları ile yeni bir Türkiye kurulur

CHP Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, önceki gün Ulusoy Kağıt Fabrikası’nda işçilerle bir araya...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Haydar Akar, milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, önceki gün Ulusoy Kağıt Fabrikası’nda işçilerle bir araya geldi. Buluşmada CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya da hazır bulundu. Ziyarette konuşan 1. sıra adayı Fatma Kaplan Hürriyet işçilerin karşısına bir anne olarak çıktığını söyledi.

 

“HESABINI SORARIM”

İktidarın en çok oyu işçi ve emekçilerden aldığını, ancak buna karşılık en çok emekçilerin sömürüldüğünü dile getiren Hürriyet, “Sizin oyunuz çocuklarınızın ve benim çocuğumun da geleceğini belirleyecek. ‘Çalıyorlar ama ne yapalım’ diye oy verecekseniz, evladımın geleceğinin hakkını diğer dünyada sorarım” dedi.

 

“BİZİ YUHALATIYORLAR”

Ev ekonomisini en iyi kadınların bildiğini belirten Hürriyet, “Patatesin kilosu 6 lira oldu. “Kendi yatlarına 1,5 liraya verdikleri mazotu, çiftçiye 4 liraya verdikleri için patatesin kilosu 6 lira oldu. İkinci bir Türkiye’yi kurabilecek kadar parayı israf ediyorlar. Vergisi kaldırılınca asgari ücret zaten bin 500 lira olacak. Bizler mazotu 1,5 lira yapacağımızı söylediğimiz için bizi yuhalatıyorlar” dedi.

 

SİYASETİN YAPISI DEĞİŞMELİ

CHP’nin sanayici milletvekili adayı Tahsin Tarhan da işin doğası gereği işçi sorunlarına aşina olduğunu kaydetti. Tarhan, “Sanayideki sorunları biliyorum. Yasalar çıkmadan önce 1 Mayıs’ı bayram ilan eden ilk işadamıyım. Meclise gittiğimde siyasi ahlak yasasıyla ilgili önerge vereceğim. Türkiye’de siyasetin yapısının değişmesi lazım. Siyasetçi deyince çirkin, yolsuzluk yapan, halkı dinlemeyen, sadece seçimden seçime gelen yapı değişmesi gerekiyor” diye konuştu.

19 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR