Tahliyesine 40 gün kala cezaevinde kendini astı

Yaklaşık 5 sene önce iş yerine giren hırsızı silahıyla vurarak öldürdükten sonra Kandıra T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan 21 yaşındaki Hasan Özer, t...

BÜYÜT

Yaklaşık 5 sene önce iş yerine giren hırsızı silahıyla vurarak öldürdükten sonra Kandıra T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan 21 yaşındaki Hasan Özer, tahliyesine 40 gün kala hücresinde kendisini asarak intihar etti. Özer’in babası Müslüm Özer ise oğlunun öldürüldüğünü iddia etti.
 
Yaklaşık 5 sene önce iş yerine giren hırsızı öldürmekten dolayı tutuklu bulunan Hasan Özer (21), dün sabah tutuklu bulunduğu Kandıra T Tipi Cezaevinde kendini asarak intihar etti. Alınan bilgiye göre aslen Nevşehirli olan ve İstanbul Gaziosmanpaşa’da hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Müslüm Özer’in oğlu olan Hasan Özer, 2006 yılında dükkanlarına hırsızlık amacıyla giren bir hırsızı silahla vurarak öldürdü. Bu olaydan dolayı tutuklu yargılanan Hasan Özer, 4 yıldır Silivri Ceza İnfaz kurumunda yatıyordu. Geçen yıl Kandıra T tipi cezaevine sevk edilen Hasan Özer, dün sabah saatlerinde iddiaya göre kaldığı hücrede kendini asarak intihar etti.
 
40 gün sonra tahliye olacaktı
Cezaevinde yapılan incelemelerin ardından Hasan Özer’in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morguna kaldırıldı. Burada yapılan otopsinin ardından cenaze acılı baba Müslüm Özer ve dayıları Ali ve Yılmaz Kurtoğlu’na teslim edildi. 5 yıldır tutuklu bulunan Hasan Özer’in mahkemesi devam ediyordu.  Geçtiğimiz Şubat ayında Ceza Muhakemeleri Kanununda yapılan değişiklikle Hasan Özer, cezaevinde beş yıldır tutuklu bulunduğu için 40 gün sonra cezaevinden tahliye edileceği öğrenildi. Oğlunun intiharının şüpheli bulan baba Müslüm Özer, Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunacağını söyledi.
 
“Baba yetiş, beni öldürecekler”
5 yıldır cezaevine olan oğlunun intihar ettiğine inanmayan baba Müslüm Özer ise oğlunun cezaevinde öldürülmüş olduğunu iddia etti. İki hafta önceye kadar oğlunun cezaevinde sessiz sedasız cezasını çektiğini belirten Müslüm Özer, “Geçen hafta pazar günü oğlum beni arayarak, ‘Baba yetiş beni burada öldürecekler. Beni burada dövdüler. Savcılığa git’ dedi. Ben de bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı’na oğlumun şikayetiyle ilgili dilekçe yazdım.  Çarşamba günü de avukat ile cezaevine gittik. Oğluma hücre cezası vermişler. Ben görüşemedim ama avukatımız görüştü” dedi. Özer’in yakınları tarafından alınan cenaze önce İstanbul’a oradan da defnedilmek üzere memleketi Nevşehir’in Kurugöl kasabasında getirildi.

06 Ekim 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR