İŞKUR’dan önemli uyarı!

Buna göre Söz konusu program katılımcılarına ödenen 54 lira tutarındaki günlük zaruri gider miktarının öğrenciler için yüzde 75’ine tekabül eden 40,5...

Buna göre Söz konusu program katılımcılarına ödenen 54 lira tutarındaki günlük zaruri gider miktarının öğrenciler için yüzde 75’ine tekabül eden 40,5 lirası, işsizlik ödeneği alanlar için de yüzde 50’sini kapsayan 27 lirasının ödeneceği duyuruldu.

 

ÖĞRENCİ BELGESİ ŞART

Bu arada öğrenci katılımcılarından işbaşı eğitim programına başlamadan önce öğrenim gördüğü kurumdan alınacak öğrenci belgesini getirmelerinin gerektiği kaydedildi. Program başlangıcında öğrenci olduğunu bildirmeyen, ancak daha öğrenci olduğu tespit edilen katılımcıların sözleşmelerinin feshedileceği, o zamana kadar yapılan ödemelerin de yasal faiziyle katılımcıdan tahsil edileceği kaydedildi.

 

ÖĞRENCİLER DİKKAT!

Öte yandan bu durumdaki katılımcıların 12 ay süre ile Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamındaki kurs ve programlardan yararlanamayacağı açıklandı. Ayrıca programa başlarken öğrenci olmayan, ancak daha sonra eğitime başlayan ya da öğrenci iken mezuniyet hakkı kazananların da bu durumları İŞKUR İl Müdürlüğü Hizmet Merkezi’ne beyan etmelerinin zorunlu olduğu da bildirildi.

19 Nisan 2017 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR