“Belediye İş Kocaeli’nde bulanık suda balık avlıyor”

Hizmet iş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, Hizmet İş 2 Nolu Şube Başkanı İrfan Gün’ün de hazır bulunduğu toplantıda konuşan genel sekreter Devlet S...

BÜYÜT

Hizmet iş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, Hizmet İş 2 Nolu Şube Başkanı İrfan Gün’ün de hazır bulunduğu toplantıda konuşan genel sekreter Devlet Sert, Belediye İş Sendikası’nı eleştirerek, yetkili ve örgütlü sendikanın kendileri olduğunu söyledi.

Büyükşehir’deki üyelerini ve buna bağlı olarak yetkisini kaybeden Belediye-İş’te büyük değişim gerçekleşmesi bekleniyor. Halen Türk-İş Bölge Temsilcisi olan Selüloz-İş’in İzmit Şubesi eski Başkanı Adnan Uyar, yeniden Belediye-İş Şube Başkanlığına atandı. Belediye-İş, Uyar’ın şube başkanı olmasıyla Büyükşehir’deki eski üyelerinin tamamını ve taşeron işçilerinin tümünü sendika yapmayı hedefliyor.

İSTİFA EDEN YOK
Hizmet İş Kocaeli Şubesini ziyaret eden Hizmet İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, yaptığı basın açıklamasında Belediye İş Sendikası’nı eleştirdi. Sert, “Kocaeli büyük bir yer. Elbette bütün işçileri memnun etmemiz mümkün değil. Biz üyelerimizin toplu sözleşme sürecinde haklarını koruduk. Tepkiyi sahada göreceğiz. Belediye İş sadece rüzgar estirmeye çalışıyor. Bugüne kadar sendikamızda istifa eden kimse yok” dedi.

10 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR