SP'de krizi Ejderoğlu çözecek

Mevcut Başkan Samet Gürsoy yeniden aday olurken, eski İlçe Başkanı Mustafa Can’da başkan adayı olması bekleniyor. Tek liste geleneğinde ortaya çıkaca...

Mevcut Başkan Samet Gürsoy yeniden aday olurken, eski İlçe Başkanı Mustafa Can’da başkan adayı olması bekleniyor. Tek liste geleneğinde ortaya çıkacak olan krizi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun çözmesi bekleniyor.

 

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy partisinin ilçe binasında basın açıklaması düzenledi. Gürsoy konuşmasında Saadet Partisi İzmit İlçe Kongresinin 4 Haziran Cumartesi günü Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde olacağı bilgisini verdi.

 

'ANLAMSIZ AÇIKLAMA'

Konuşmasının başında Saadet Partsi'nin hem genel hem de yerel siyasette eleştiri getirdiği hemen hemen her konuda haklı çıkmış bir parti olduğunu dile getiren Gürsoy, "Suriye'de savaşın başlamasıyla kardeş kanının dökülmesine mani olunması gerekliliğini vurgulanmasının karşısında Esedci ilan edildi Saadet kadroları. Ne yazık ki mevcut Başbakan Yıldırım savaşın başlamasından beş buçuk yıl sonra, "bu anlamsız savaş yüzbinlerce kardeşimizin hayatına maloldu" diye anlamsız bir açıklama yapılmıştır" dedi.

 

'4 HAZİRAN'DA KONGRE'

Saadet Partisi İzmit ilçe teşkilatınının 4 Haziran 2016 Cumartesi günü Saat 18:30'da Necati Gençoğlu Kültür Mekezi'nde 3.olağan kongremizi gerçekleştirileceğini dile getiren Gürsoy, "Bildiğiniz gibi Zafer Mutlu'nun il teşkilat Başkanı olmasının ardından il başkanımız ve genel merkez onayı ile İlçe Başkanlığı görebi şahsıma tevdi edildi. Yaklaşık 3 aylık süreçte güzle çalışmalar ortaya koyduk. Bir yandan da kongre sürecimiz yürütmesi için kongre heyeti tertip ettik. Kongremize herkesi bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

 

'TEK LİSTEYE GÖRE ÇALIŞIYORUZ'

Kongre'nin tek adaylı olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten İlçe Başkanı Gürsoy, "Mustafa Can beyin adaylığı kendisini bağlayan bir durumdur. Milli görüş partilerinde kongreler her zaman tek kongreli olur. Bizde tek liste olması için çalışıyoruz. Biz çalışmalarımızı tek liste olarak yapıyoruz ama kongre günü karşımıza bir liste daha çıkarsa da ona göre çalışmalarımızı sürdürürüz" ifadelerini kullandı.

 

EJDEROĞLU MÜDAHELE EDEBİLİR

SP geleneğinde tek listeli kongreler yapılıyor. SP İzmit İlçe Başkanlığı’nın olağan kongresinde Samet Gürsoy’un karşısına Mustafa Can’ın çıkma ihtimali üzerine İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun bu duruma müdahale etmesi bekleniyor. İlçe Başkanı Gürsoy “Partimizde kriz yaşanmaz. İki liste durumuna il başkanlığı müdahale etme yetkisindedir. Genel merkez tarafından bizlere görev verildi” karşılığını verdi.

 

KAMALAK GELEMİYOR

Yapılacak olan kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. İzmit İlçe Başkanlığı 15 asil 15 yedek üyeden oluşan yönetim kurulunun yanı sıra 118 il delegesi seçilecek. İstenilmesi durumunda 25 asil 25 yedekli yönetimde oluşturulma hakkı bulunuyor. Kongreye SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak katılamazken GİK Üyesi ve Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz katılacak.

Serkan BORLAK    

30 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR