Vadi Besicilik örnek oldu

Bayram gününde 6 bin kişinin gittiği tesiste sorunsuz şekilde kurbanlıklarını kesen vatandaşlar, tesis Sahibi Cezmi Çiçek'e teşekkür ettiler.   Gölc...

BÜYÜT

Bayram gününde 6 bin kişinin gittiği tesiste sorunsuz şekilde kurbanlıklarını kesen vatandaşlar, tesis Sahibi Cezmi Çiçek'e teşekkür ettiler.

 

Gölcük ilçede kurulu bulunan Vadi Besicilik, geride kalan Kurban Bayramı’nda örnek hizmet sundu. Kurban Bayramı’nın başlamasının ilk saatlerinden itibaren kurbanlıkların kesilmesinin de sağlandığı tesiste 600 büyükbaş hayvanın kesimi yapıldı. Toplam 150 kasabın görev yaptığı tesiste kesimler sırasında herhangi bir aksaklık da yaşanmadı.

 

30 TEZGAH KURULDU

Kesimhane içerisinde kurbanlık için gereken bütün önlemleri alan tesis yetkilileri, hayvanların taksimi için 30 ayrı tezgah kurdu. Kurulan tezgahlarda kurbanlık etlerin taksimi yapıldı. Etlerin konulması amacıyla özel kutular da Vadi Besicilik tarafından hazırlandı. Etlerin konulduğu kutular tesis görevlileri tarafından hak sahiplerinin araçlarına kadar götürüldü.

 

6 BİN KİŞİ GELDİ

6 kişinin geldiği tesiste kurbanlıkların İslami kurallara göre kesilmesinin yanı sıra konuklara çeşitli ikramlar da yapıldı. Bin kişinin dinlenme imkanının sağlandığı tesiste kavurma, ayran ve çay ikram edildi. Ayrıca kurban kesen vatandaşların ibadetleri için 50 kişilik namaz yeri hazırlandı. Vatandaşların rahatlıkla ibadet edebilme imkanı sağlandı.

 

EVE KADAR HİZMET

10 bin kişilik otopark yaptıklarını söyleyen Vadi Besicilik Tesisi’nin sahibi olan Cezmi Çiçek, “Bu sayede araçların gelişinde ve gidişinde herhangi bir sorun yaşanmadı. Kurbanlıkların dediğimiz kilonun üzerine hisse sahiplerine et düştü. Her şey tartılarak yapıldı. Herkese söz verdiğimiz saatte etlerini teslim ettik. Rahatsız olduğunu bildiğimiz müşterilerimizden telefon ile vekalet alarak kurbanlarını kestik. Hazırlanan kutular evlerine kadar teslim edildi. Bunu için herhangi bir ücret talep edilmedi” ifadelerini kullandı.

 

KUTULAR ÖZEL HAZIRLANDI

Kurban Bayramı’nın yaz dönemine denk gelmesinden dolayı ayrı bir önem verdiklerini belirten Çiçek, “Kurban etlerinin rahat taşınması ve iyi muhafaza edilmesi için gerekli önlemleri biz aldık. Özel olarak hazırlanan kutular marifetiyle kurban etleri hak sahiplerine verildi. Ayrıca kutuların üzerlerine yaz ayında etlerin nasıl korumaları gerektiğini anlatan uyarıcı notlar eklendi. Bu sayede vatandaşların bilinçlenmesi sağlandı” açıklamasında bulundu.

 

TEBRİK VE TEŞEKKÜR TELEFONLARI GELİYOR

Kurban Bayramı’nda verdikleri hizmetten dolayı tebrik telefonları aldıklarını belirten tesis sahibi Cezmi Çiçek, “Bizim için önemli olan tek şey misafirlerimizin hizmetimizden memnun kalmalarıdır. Gelen telefonlardan bunu başardığımızı anlıyoruz. Bu durum bizim için en büyük gurur kaynağıdır” dedi. Serkan BORLAK

05 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR