Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 200 mezun verdi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 15’inci dönem mezuniyet töreni önceki gün Baki Komsuoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 200 öğrencinin me...

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 15’inci dönem mezuniyet töreni önceki gün Baki Komsuoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 200 öğrencinin mezun olduğu törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih Akbulut, akademik personel ve mezun olan öğrencilerin yakınları katılım gösterdi. Hep birlikte Hipokrat Yeminlerini eden öğrenciler kep atmanın mutluluğunu yaşadı.

 

“HEKİME ŞİDDET SİZİ YILDIRMASIN”

Programın açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Zafer Utkan, “Ülkemizde hekimlere şiddet uygulanmasıyla karşılaşmaktayız. Fakat bu şiddet olayı sadece hekimlerimize uygulanmamaktadır. Ülkemizin her sektöründe var olan bir ayıptır. Siz değerli genç hekimlerimizi bu baskılar yıldırmasın. Dil, din, ırk ve siyasal ayrımlar sizleri görevinizi yapmaktan geri koymasın. Bütün hastalarınıza eşit yaklaşın ve sizleri bugünlere getiren ailelerinizin emeklerini hiçbir zaman unutmayın” ifadelerini kullandı.


“UMUT IŞIĞININ KENDİSİSİNİZ”

Ardından söz alan Rektör Hülagü, “Hayatınızın en güzel günlerini üniversite çatısı altında geçirdiniz. Artık vizesi, finali ve mazereti olmayan bir hayata adım atmak üzeresiniz. Bu süreçte çok yoruldunuz ve bazen yatacak bir oda bile bulamadınız. Ama hiç mi hiç yılmadınız biliyorum. Akıl ve bilimin dışında özgüveninizi de kazandınız. Edindiğiniz bilgiler ışığında kanatlarınızla masmavi gökyüzünde dolaşacaksınız. Unutmayınız ki umut ışığı olmak kolay değildir. Sizler umut ışığının kendisisiniz” şeklinde konuştu.


“ŞİFA DAĞITACAKSINIZ”

İbrahim Karaosmanoğlu, “Hekimsiz ve hakimsiz toplum olmaz. Sizler bu toplumun en önemli değerlerinden birisiniz. İnanıyorum ki bugün mezun olan bu genç hekimlerimiz ülkemize ve insanlarımıza şifa dağıtacaklardır. Şifa demek yalnızca ilaç vermek demek değil, hastaya verilecek olan umut ve moraldir. Tüm hekimlerimiz buna dikkat etmelidir. Bu yolculukta altı yılını kentimizde, bu güzide üniversitede tamamlayan genç kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.


“BU ÜLKENİN GÜZELLİĞİSİNİZ”

Son olarak söz alan Hasan Basri Güzeloğlu ise “Sizler insana hizmet etmek temelinde yükselen mesleğin genç temsilcilerisiniz. Sizler bu ülkenin güzelliği ve değerisiniz. Sizleri bugüne getiren, yetiştiren ve destek olan anne babalarınıza çok teşekkür ediyorum. Kocaeli Üniversitesi’ni marka değer haline getiren, Tıp Fakültesi’ne emek veren, dekanlığa, rektörlüğe ve başta bu salona adını veren Prof. Dr. Baki Komsuoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Onların yüzündeki güven ve karakterlerindeki özgüven bizim en büyük gururumuzdur” şeklinde konuştu.

 

PLAKET VERİLDİ

Protokol konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun olan Yeşim Çıracı’ya, ikincilikle mezun olan İhsan Kara’ya ve üçüncülükle mezun olan Büşra Uçma’ya plaketleri takdim edildi. Plaket töreninin ardından doktor olarak anons edilen KOÜ Tıp Fakültesi mezunları, temsili diplomalarını, kendilerine altı yıl boyunca emek veren akademisyenlerden aldı. KOÜ Tıp Fakültesi’nin 15’inci dönem mezunu olan 200 genç hekim Hipokrat Yemini ettikten sonra mezuniyetlerini keplerini atarak kullandılar. Hilal GÜDÜCÜ

02 Temmuz 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR