Belediye borçluları elini çabuk tutsun

İzmit Belediyesi gecikmiş borçların yeniden yapılandırılması için başvurularda son günün 2 Mayıs olduğunu duyurdu.İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı H...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi gecikmiş borçların yeniden yapılandırılması için başvurularda son günün 2 Mayıs olduğunu duyurdu.

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, Torba Yasa’da yer alan 6111 sayılı kanunla ilgili yaptığı açıklamada borçlu mükelleflere faiz indirimi sağlayan kanunun başvuru süresinin 2 Mayıs 2011 tarihine kadar geçerli olduğunu hatırlattı. Üzülmez, “Kanundan yararlanmak isteyenler, Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimine başvurarak başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Borçlarla ilgili yapılandırmanın vadesi 31.12.2010 tarihinden önce olan ve kanunun yayımlandığı tarihe kadar ödenmemiş olan borçlara uygulanacaktır” dedi.

ÖDEME PLANI
Kanundan faydalanmak isteyen mükelleflerin ödenmemiş borçlarına daha önce uygulanan gecikme zammı ve faizlerin silineceğini de hatırlatan Üzülmez, “Ödenmemiş olan borçların anaparalarına TEFE/ÜFE uygulandıktan sonra peşin ödeme halinde herhangi bir faiz uygulanmayacaktır. Yeniden yapılandırılmış olan alacağın taksitle ödenmesi halinde yapılandırılmış olan alacak TEFE/ÜFE oranı ile çarpılıp bulunacak miktar eşit taksitlere bölünerek ödeme planı hazırlanacaktır” şeklinde konuştu.

TAKSİT YAPILACAK
Kanuna göre borçlu mükellefler için 2 aylık dönemler halinde 6, 9, 12, 18 eşit taksitte ödeme yapılabilecek. Mükelleflerin taksitle yapılacak ödemelerinde belirlenen tutar 6 eşit taksit için (1,05), 9 eşit taksit için (1,07), 12 eşit taksit için (1,10), 18 eşit taksit için (1,15), katsayı ile çarpılacak ve bulunan tutar taksit sayısına bölünmek suretiyle ikişer aylık dönemler halinde ödenebilecek. Üzülmez, taksitlendirme yapan mükelleflerin ikiden fazla taksit ödemediği takdirde yapılandırmanın bozulacağı ve kanundan önceki uygulamaya dönüleceğini, ayrıca kanundan faydalanmak isteyen vatandaşların açmış oldukları davalardan vazgeçmeleri, gerektiğini söyledi.

22 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR