Eryürek: Midesiz insanlarla siyaset yapılmaz

BBP’nin AKP hakkında suç duyurusunda bulunmasını da değerlendiren Eryürek, “Midesiz insanlarla siyaset yapılmaz” ifadesine yer verdi.   Büyük Birlik...

BBP’nin AKP hakkında suç duyurusunda bulunmasını da değerlendiren Eryürek, “Midesiz insanlarla siyaset yapılmaz” ifadesine yer verdi.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Serhat Duyar, İl Başkanı Şeref Gönenli ve BBP’li il yöneticileri AKP Derince eski İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’i kendi ofisinde ziyaret etti. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Alperen Ocakları İzmit Şube Başkanı olduğu iddia edilen Kubilay Arslan isimli gence parti rozetini takmasını gündeme getiren eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek, Civelek’e yüklenerek, “İnsan şerefli bir varlıktır. Ama asıl mesele bu şerefi koruyabilmektir. Civelek gibi insanların siyasetten uzak durması gerekiyor” dedi.

 

ÇIRAKLAR BİZLE UĞRAŞIYOR

Ziyarette konuşan Serhat Duyar, “Civelek ve kendini ocak başkanı olarak tanıtan şahısı biz gerekli yerlere şikayet ettik. Bu AKP hükümeti PKK’ya karşı vermediği mücadeleyi BBP’ye karşı veriyor. Genelde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerelde ise Mahmut Civelek gibi çıraklar sürekli bizimle uğraşıyor” şeklinde konuştu.

 

BU NASIL SİYASET?

Serhat Duyar’ın açıklamalarının ardından söz alan Mehmet Eryürek, “Böyle bir il başkanı olduğu sürece siz daha çok mahkemelerde adliyelerde koşturursunuz. Bu nasıl bir il başkanı bu nasıl bir siyaset anlayışı benim aklım almıyor. Zaten Civelek böyle enteresan rozet takma törenlerine farklı bir ilgi duyuyor. Civelek, sahte üyeliklerle AKP Kocaeli teşkilatını Türkiye gündemine taşıdığı gibi şimdi de sahte rozet skandalıyla teşkilatını gündem etmeyi başardı” dedi.

 

“İFLAH OLMAZSINIZ”

Mahmut Civelek’in siyasette uzak durması gerektiğini ifade eden Eryürek, “İnsan Allah’ın yarattığı en şerefli varlıktır. Ama önemli olan bu şerefi koruyabilmektir. Şerefi koruyamadığınız zaman o şeref kelimesine ‘siz’ eki eklerler. O zaman bir daha iflah olamazsınız. Mahmut Civelek ve onun gibi insanların siyasetten uzak durması gerekiyor. Midesiz insanlarla siyaset yapılmaz” açıklamasında bulundu.

09 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR