Evkur açıklama yaptı

26 Temmuz 2011 tarihli gazetemizde yayınlanan “Vatandaş dolandırıldım diyor, Evkur yalanlıyor” başlıklı haberimizde EVKUR’a olan borçlarını EVKUR tara...

BÜYÜT

26 Temmuz 2011 tarihli gazetemizde yayınlanan “Vatandaş dolandırıldım diyor, Evkur yalanlıyor” başlıklı haberimizde EVKUR’a olan borçlarını EVKUR tarafından yönlendirildikleri kişilere ödeyen vatandaşlar, dolandırıldıklarını iddia etmişlerdi. Haberimiz üzerine Evkur Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş. Vekili Av. Mehmet Cabir Polat, T.C.Bakırköy 29.Noter kanalıyla açıklama gönderdi.
Avukat Polat’ın açıklaması şöyle;
1-Müvekkil şirket, tüketicilerle imzaladığı taksitli satım sözleşmesine istinaden edimi önce ifa edip, yaptığı kampanyalara istinaden 24 ay sonra ödenmek üzere satım bedelini taksitlendirmektedir. Bu şekilde tüketicilerin alım gücünü arttırmakta ve ekonomiye katsı sağlamaktadır. Türkiye çapında 53 şubesi ile hizmet vermektedir ve birçok vatandaşımızı istihdam etmektedir.
2-09.09.2009 tarihinde meydana gelen sel felaketi neticesinde bu tarihe kadar imzalanan ve saklanması gereken bütün evraklar zayi olmuştur ve bu husus mahkeme kararı ile sabittir. Bu tarihe kadar yapılan sözleşmeler selde zayi olduğundan dolayı müşterilerimize iade edilmemektedir. Bu nedenle borcu kalmayan müşterilere sözleşme borçlarının bittiğine dair ibraneme verilmektedir. Müşterilerimizin şunu bilmesi gerekir ki; müvekkil şirketin müşterilerimizle karşılıklı anlaşma sonucu Borçlar Kanununa istinaden düzenlenen ibranameler de, borcun tamamen ortadan kaldıran bir belge niteliğindedir.
3-Taksitli satım sözleşmeleri, müvekkil şirketin genel merkezinde muhafaza edilmektedir. Sözleşmelere ilişkin borç ifa edildiği taktirde; müvekkil şirket şubeleri, müşterilerin talep doğrultusunda genel merkezden satım sözleşmesinin iadesini talep etmekte ve bu sözleşmeler müvekkil şubelere gönderilmektedir. Müvekkil şirketin şu an itibarıyla 53 (elli üç) şubesi bulunmaktadır ve bu şubelerin genel merkeze uzaklığı ile yol süresi dikkate alındığında halin icabı gereği müşterilerin isteği doğrultusunda istenen sözleşmeler teslim edilememektedir.
4-Adı geçen kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur ve yargılanması halen devam etmektedir. Kişilerin işlediği suçlar kurumlara mal edilemez.
5-Bu tür bir yayın, müvekkilimin kamuoyunda yıllarca özenle çalışarak ve yaşantısına dikkat ederek oluşturduğu saygın ve güvenilir kişiliği ile imajını yok etmeye yönelik bilinçli bir harekettir. İlgililer hakkında gerekli hukuki süreç başlatılacaktır ve bundan sonra da hukuki yollara müracaat edileceğinden şüphe duyulmamalıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

17 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR