KOÜ’de çocuk hastalıkları konuşuldu

Çocuk sağlığı izlenimi konusunda sık rastlanılan sorunların ele alındığı toplantıya davetli konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi emekl...

Çocuk sağlığı izlenimi konusunda sık rastlanılan sorunların ele alındığı toplantıya davetli konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Nahit Motavalli ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ayşegül Bursalı katıldı. Toplantıya Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD öğretim üyeleri yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi.

 

AÇILIŞ KONUŞMASINI GÖKALP YAPTI

Toplantı açılış konuşmasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD’nin 21 yıllık bir geçmişi olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD kurucu öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp,  “Bu süre içerisinde kuruluşumuzu ve kurumsallaşmamızı tamamladıktan sonra eğitim programlarına daha fazla önem vermeye başladık. 8 yıl önce başlayan bu toplantının organizasyonunu Prof. Dr. Bülent Kara ve Doç. Dr. Emine Zengin yaptılar. Katılımları ve destekleriyle toplantının gerçekleşmesinde emeği bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Açılış konuşmalarının ardından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Bursalı “Çocuk Sağlığı İzleminde Karşılaşılan Ortopedik Sorunlar” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Vaka sunumlarının da yapıldığı toplantının diğer oturumlarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Motavalli ‘Çocuk Sağlığı İzleminde Psikiyatrik Sorunların Erken Tanısı ve İzlemi’, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgül Altuntaş ‘Çocuk Sağlığı İzleminde Karşılaşılan Göz Sorunları’, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilara Pirhan ‘Prematürelerde Göz Sorunlarının İzlemi’ ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zuhal Gündoğdu ‘Çevre ve Çocuk’ konularında sunumlar gerçekleştirdi. 

07 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR