Sevinç: Sivil toplum örgütü anlayışında yeni bir dönem başlattık

Art Nicomedia Kültür ve Sanat Derneği, 2016 projelerini tanıttığı lansman toplantısını Ramada Plaza İzmit Otel'de düzenlediği etkinlikle gerçekleştird...

Art Nicomedia Kültür ve Sanat Derneği, 2016 projelerini tanıttığı lansman toplantısını Ramada Plaza İzmit Otel'de düzenlediği etkinlikle gerçekleştirdi. Etkinliğe, Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, Kocaeli Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü tarihçi-yazar Volkan Şenel, Sakül Derneği Başkanı İbrahim Altınoğlu, İzmitli sanatçılar ve dernek üyeleri katıldı.

 

SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

Etkinliğin başlangıç bölümünde, dernek üyesi sanatçılar Vehbiye Başkan ve Ecaterina Nicolau’nun eserlerinden oluşan ‘Dünden Bugüne İzmit Yağlı Boya Resim Sergisi’nin açılışını yaptı. 44 eserden oluşan ve İzmit’in tarihi geçmişini yansıtan çalışmaların yer aldığı sergi konuklar tarafından büyük ilgi gördü.

 

“KENTİN SOSYAL AKTİVİTE ÇARKLARI KAPANDI”

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’nin 2016 projelerini tanıtan dernek başkanı Akın Ülkü Sevinç, “İzmit’te var olan sivil toplum örgütü anlayışında yeni bir dönem başlattık. Son yıllarda bu kentte faaliyet gösteren onlarca kültür ve sanat derneği olmasına rağmen, bu dernekler ağırlıklı olarak kentin ve kentdaşlarımızın kültürel ve sosyal yaşamlarına katkısı olmayan organizasyonlar düzenlediklerinden, kentin sosyal aktivite çakraları kapanmış, tüm sivil toplum kuruluşlarının bu şekilde olduğu anlayışı yer etmiştir” dedi.

 

YENİ VE ONURSAL ÜYELER TANITILDI

Akın Ülkü Sevinç’in konuşmasının ardından derneğe yeni katılan Büşra Ongur, Aylin Gezek, Berrin Kelebek, Vehbiye Başkan, Ecaterina Nicolau, Rıdvan Gölcük, Ercan Aydın, Fatih Koç, Mustafa Açıkgöz ve Emre Gürkan’a üyelik rozetleri; derneğin onursal üyesi seçilen Adnan Zanburkan, İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, tarihçi-yazar Radi Dikici ve İzmitli duayen ses sanatçısı Bülent Tamer’e onursal üyelik beratları takdim edildi. Lansman toplantısı üyelik kabul töreninin ardından düzenlenen kokteylle son buldu.

21 Şubat 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR