Artvinli’den Çiller tepkisi

Bir süre cezaevinde de kalan ve dönüşü ile birlikte siyasette yeniden varlık göstermeye çalışan Artvinli, bunun için uygun bir zemin bulamadı. Daha d...

Bir süre cezaevinde de kalan ve dönüşü ile birlikte siyasette yeniden varlık göstermeye çalışan Artvinli, bunun için uygun bir zemin bulamadı. Daha doğrusu DYP’nin devamında kurulan Demokrat Parti çatısı altında bugüne kadar hep muhalefet olarak göründü.

Sosyal medyayı da çok fazla kullanan Artvinli, ‘Beyaz Toroslar’ başlığı ile hazırladığı son paylaşımında ise eski başbakanlardan Tansu Çiller’i hedef aldı. Çiller döneminde devlet yönetiminin siyasetçi tarafından değil, silahlı güçlere emanet edildiğini ve bu durumun Beyaz Toroslar tarafından çok iyi değerlendirildiğini söyledi.


Artvinli’nin açıklaması şöyle:

“DYP-SHP koalisyonu bir özveri ve heyecanla devam ederken, Cumhurbaşkanı Özal’ın ölümü bütün dengeleri düzeni altüst etti. Tansu Çiller’in başbakan olması ile bürokrasi de değişime uğradı. Bilhassa güvenlik güçleri. Devleti artık siyaset değil silahlı güçlere sahip kurumlar yönetiyor. Deneyimli siyasi kadrolar bundan rahatsızdı.

Ancak kimse Tansu Çiller’e ulaşamıyor, ulaşsa da, durumu anlatsa da kimsenin umurunda olmuyordu. İşte Beyaz Toroslar böyle bir ortamda kara delikler yaratmaya başladılar. Bir kaç genel müdür ve üst düzey bürokrat kendi yöntemleri ile sözde terör mücadelesi yapıyorlar, siyaset seyrediyordu. Biz bu duruma karşı çıkan vekiller de erken seçim ilan edilerek (ağzı çorba kokanlar) olarak listelere konulmadık. Parti; vali, müdür, bürokratlarla dolduruldu.

6 ay geçmeden Tansu Hanım’ın A takımı partiyi terk etti. Ama Beyaz Toroslar yaptıklarıyla partimizin bitişinde önemli rol oynadılar. Bu işleri o zaman mit müsteşarına benzer bir kudretli kişi organize ederdi. Siyaseti de öyle organize ederek son kaleyi düşürmüştü.

Örnek olsun diye yazdım. Bilmem ders alınır mı? Saygı ve sevgilerimle… Artvinli”

ha-010.jpg

22 Ekim 2015 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR