Bilgi Evi Öğrencilerinden Çanakkale Çıkarması

Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen gezide öğrenciler duygu dolu anlar yaşadıBüyükşehir Belediyesi Akçakoca Bilgi Evi öğren...

BÜYÜT

Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen gezide öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı
Büyükşehir Belediyesi Akçakoca Bilgi Evi öğrencileri, Büyükşehir’in düzenlediği kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye gitti. Çanakkale Zaferi’nin 97. Yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen gezide öğrenciler tarihin en büyük destanlarından birinin yazıldığı toprakları yakından görme şansı buldu. Akçakoca Bilgi Evi öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği iki otobüs ile Çanakkale’ye gitti. Öğrencilere gezi sırasında eğitmenleri eşlik etti.
DUYGUSAL ANLAR YAŞADILAR
Rehber eşliğinde Çanakkale Şehitlik alanını gezen öğrenciler burada yaşanan savaşlar hakkında bilgilendirildi. Çanakkale Zaferinin 97. Yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler duygusal anlar yaşadı. Tarihin en büyük destanlarından birinin yazıldığı alanı gezen öğrenciler, vatanın ne büyük zorluklarla kazanıldığını en iyi şekilde anladı.
GEZİNİN KAZANDIRDIKLARI
Öğrenciler gezinin kendileri için büyük yararı olduğuna dikkat çekti. Vatanlarının kıymetini bundan böyle daha iyi anladıklarını ifade eden gençler, “İnsan buraya gelince vatanın anlamını ve onun için neler yapılabileceğini daha iyi anlıyor. Burada tarihin en büyük kahramanlık destanını yazan ecdadımız yatıyor. Onların sayesinde bizler bugün bu topraklarda rahatça yaşıyoruz. Bu gezi ile çok şey öğrendik. Bu fırsatı bize veren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.Gezi sırasında öğrenciler Çanakkale'de hatıra fotoğrafı çektirerek gezilerini kalıcı hale getirdi.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR