Mustafakemalpaşa’da Kocaeli rüzgarı!

BURSA (Mustafakemalpaşa) – Onbirinci Yalıntaş Yağlı Güreşleri; geçen yıllara oranla çok kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği ve Recep Kara’nın “D...

BURSA (Mustafakemalpaşa) – Onbirinci Yalıntaş Yağlı Güreşleri; geçen yıllara oranla çok kalabalık bir seyirci kitlesinin izlediği ve Recep Kara’nın “Doktor” raporu ile final güreşlerine veda etmesinin ardından Salih Erinç’i final güreşinde yenen İsmail Balaban’ın Başpehlivanlığı kazanması ile son buldu. Mustafakemalpaşa YALINTAŞ yağlı güreşlerinde en çok ilgiyi beline kadar sakalı ile Bandırmalı Sabri Acar çekerken, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın ONUR konukları bölümünde Kırkpınar’ın efsane isimleri Aydın Demir,Hüseyin Çokal,Sabri Acar,Reşit Karabacak,Mehmet Gümüş (Magirus)Ramazan Börekçi ve İbrahim Gülfidanla uzun süre sohbet ettiği görüldü.

 

AYDIN DEMİR’LE KUCAKLAŞMA

Güreş alanına ilk gelen Karamürselli Aydın Demir ve beraberindekileri karşılayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Kırkpınar’ın efsane ismi Aydın Demiri kucakladı ve heyecanını attıktan sonra Demirle kol kola girerek Onur konukları bölümüne kadar eşlik etti. Hele Sabri Acar’ın güreş alanına geldiğinde Yağlı güreşlerin vazgeçilmez Cazgırı Pele’nin onu seyircilere takdimi sırasında “ -Dedesi,babası,kendisi 1930’lardan beri Kırkpınar’da ailece güreş tutan Başpehlivanlık kazanan SABRİ ACAR” demesi ile adeta tribünler yerinden  oynadı. Mustafakemalpaşa ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 11.Yalıntaş Yağlı güreşlerinde,mükemmel organizasyon değme güreş organizasyonlara taş çıkartacak mükemmeliyet içindeydi. Organizasyon Komitesinde görevli gazeteci Ahmet Baskındağlı ve Çevreci-Doğacı öğretmen, Rasim Balaban, özellikle Onur Konukları ve Basın mensupları ile çok yakından ilgilendi.

 

KARAGÖZ, YAĞLI GÜREŞİ 55 YILDIR İZLİYOR

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cazgır Pele’nin “-Onur Konuklarımız, Kırkpınar’ın efsane isimleri, Başpehlivanlarımız Aydın Demir, Hüseyin Çokal, Reşit Karabacak, Sabri Acar, Mehmet Gümüş (Magirus) Ramazan Börekçi, İbrahim Gülfidan, Kocaeli Gazetesi’nin. 55 yıldır yağlı güreşleri izleyen yazarı Abdullah Karagöz ve Mustafakemalpaşalı gazeteci Ahmet Baskındağlı’ya  güreşe hizmetlerinden dolayı PLAKETLERİNİ takdim edecek” anonsu ile güreş alanına davet edilen konuklara, hazırladıkları PLAKETLERİ tebrik ederek verirken, tribünler plaket sahiplerini ve Başkan Kurtulan’ı alkış yağmuruna tuttu. Yalıntaş Yağlı güreşlerinde Karamürselli pehlivanlar büyük boylarda kürsüye çıkamazken, Tozkoparanda rakiplerini eze eze yenen Melih GENÇ ve Selçuk Kılıçaslan 1.lik kürsüsüne çıktı.

4-dev-1-gazeteci.jpg

06 Ekim 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR