Seyhan, kamyoncularla enerji sıkıntısını konuştu

Körfez’de faaliyet gösteren kamyoncu esnafını ziyaret eden AKP Milletvekili Adayı Serkan Seyhan, ülkenin enerji sıkıntısını gidermek için 2 nükleer sa...

BÜYÜT

Körfez’de faaliyet gösteren kamyoncu esnafını ziyaret eden AKP Milletvekili Adayı Serkan Seyhan, ülkenin enerji sıkıntısını gidermek için 2 nükleer santral yapılacağını söyledi.

AKP Milletvekili Adayı Erkan Seyhan, Körfez’deki kamyoncu esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ülkenin en büyük sıkıntılarından biri olan pahalı yakıt tüketiminin ve enerji kullanımının gündemden düşmediği ziyarette Seyhan, Türkiye’ye 2 tane nükleer santral yapılacağını belirtti. Seyhan’a ziyarette Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun eşlik etti. Kamyoncu esnafının 10 numara yağ ve kaçak akaryakıt konusunda sıkıntılı olduğunu dinleyen Seyhan, denetimlerin sıklaşarak haksız rekabete yol açan durumların ortadan kaldırılacağını söyledi.

HEDEFLERİ PETROL
Seyhan konuşmasında, “Geri kalmış ülkelerin hepsi petrol bakımından zengin ülkeler. Petrol rezervleri olan ülkeler tarihte hep işgallere uğramış ve aynı durum bugün de devam ediyor. Türkiye’de de bugünlerde petrol kuyuları açılıyor ve biliyoruz ki Karadeniz’in altında büyük petrol kaynakları var. Bunu bilen ülkeler bütün planlarını Türkiye üzerine oynuyor. Ülkede yaşanan sıkıntıların asıl hedefi, petrol rezervlerini ele geçirmek. Biz buna izin vermeyeceğiz. Ülkemizin enerji ihtiyacını karşılamak için sağlam bir şekilde büyümesi lazım” dedi.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR