Metanet ancak bu kadar olur!

Teröristlerin insanlıktan çıkmışçasına yaptıklarına devlet elbette askeri tedbirlerle karşılık verecek. Fakat bu yapılırken devletin işi iki kere zo...

Teröristlerin insanlıktan çıkmışçasına yaptıklarına devlet elbette askeri tedbirlerle karşılık verecek.

Fakat bu yapılırken devletin işi iki kere zordur. Çünkü terör örgütünün şehir içindeki uzantıları ile mücadele verirken haliyle sivil kayıpların da olmaması için çaba gösterilmek zorunda.

Teröristin ise böyle bir zorunluluğu yok.

Onlar başta söylediğimiz gibi insanlıktan çıktıkları için asker, polis, sivil gözetmeden akılları sıra terör estirecekler. Ancak bu işin çok sürmeyeceği kesin. Zayiat ne olursa olsun terörün kökünün kazınması taraftarı olmuşumdur.

Haliyle bu çatışma ortamında üzücü haberler de geliyor. Yani şehit haberleri…

Son dönemde herkes Erzurumlu şehit Orhan Dilekçi’nin babasının metanetini konuşuyor.

Sosyal medyada da yayıldıkça yayılıyor.

Paylaşımı son yapanlardan biri de eski milletvekili Muzaffer Baştopçu’nun eşi Hale Baştopçu.

Bir diyalog anlatılmış mesajda.

Aynen aktarıyoruz:

“Diyarbakır Sur’da şehit edilen Erzurumlu Orhan Dilekçi’nin şehit haberini ileten komutan, babasına ‘Bir emriniz var mı?’ diye sorduğunda ‘Sur esnafına sorar mısınız, oğlumun herhangi birine borcu kaldıysa ödeyelim’ yanıtını alıyor. Teröristlerce şehit edilen oğlu bu dünyadan kul hakkıyla gitmesin diye hassasiyet gösteren babanın ellerinden öperim. Allah sabır versin.”

04 Ocak 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR