Sevgi Evleri Çocukları, İyilik Sofrası’nda buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığının 2015 Yılı Ramazan ayı için belirlemiş olduğu “Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde Kocaeli İl...

BÜYÜT

Diyanet İşleri Başkanlığının 2015 Yılı Ramazan ayı için belirlemiş olduğu “Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her Zaman” teması çerçevesinde Kocaeli İl Müftülüğü tarafından Sevgi Evlerinde barınan çocuklar için   “İyilik Sofrası” adı altında iftar yemeği düzenlendi.

 

Antikkapı Restorant’ta gerçekleştirilen “İyilik Sofrası” isimli iftar programına Vali Yardımcısı Abdullah Etil, İl Müftü Vekili İlyas Öztel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Akça ve Sevgi Evleri yöneticileri de katıldı.

 

İftar öncesi din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte sevgi evlerinden getirilen çocuklar ve davetliler hep birlikte iftar yemeği yediler. İftar yemeğinin ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin iftar duası yaptı.

 

Daha sonra İl Müftü Vekili İlyas Öztel, programın amacı ve anlamına yönelik bir konuşma yaptı. İyilik anlayışının bu son günlerde zedelendiğini belirten Öztel, devamla şunları söyledi:

 

“Savaşların, işgallerin, göçlerin, cinayetlerin ve şiddetin had safhaya çıktığı çağımızda iyiliğin egemen olması için iyilikten yana olanların daha çok çalışması gerekir. Kötülüğü ancak böyle yenebiliriz. Bu kapsamda Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı Türkiye’nin 81 vilayetinde “iyilik sofrası” adı altında iftar programları düzenlemiştir. Biz de çorbada tuzumuz bulunsun diyerek bu iyilik sofrasını kurduk. Toplumun sevgiye ve ilgiye muhtaç kesimlerini bu sofralarda buluşturup onlarla beraber olmak istedik.”

 

Dünyada iyilik ve kötülük olmak üzere iki zıt kutup bulunduğunu,  peygamberlerin,  kitapların ve dinlerin gayesinin iyilikleri hakim kılmak ve kötülükleri önlemek olduğunu vurgulayan İl Müftü Vekili Öztel, “İyilik hem dünyada ve hem ahirette insanın dostudur, kötülük ise düşmanıdır” dedi.

 

İl Müftü Vekilimiz İlyas Öztel, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Programın düzenlenmesinde bize yardımcı olan Sayın Valimize, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüze, Sevgi Evleri yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum"

14 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR