GÖLCÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MUSTAFA KALABALIK:

“Gölcük’ü insanların dahamutlu olduğu bir ilçehaline getirmeye talibim”Ak Parti’nin P’nin Gölcük Belediyesi Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık, “Tecr...

BÜYÜT
“Gölcük’ü insanların daha
mutlu olduğu bir ilçe
haline getirmeye talibim”Ak Parti’nin P’nin Gölcük Belediyesi Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık, “Tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi Gölcüklülerin hizmetine sunarak, ilçemizi daha mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirebilmek için çalışmaya ve icra etmeye talibim” dedi

Ak Parti’nin Gölcük Belediyesi Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık, önceki gün ilçe binasına giderek başvuru dilekçesini ilçe başkanı Sedat Yücel’e verdi. Seçim çalışmalarına devam eden Kalabalık, siyaset konusunda bilgi ve birikime sahip. Başkan aday adayı Mustafa Kalabalık’a neden aday adayı olduğunu, Gölcük’ün neler düşündüğünü sorduk. Sizleri Kalabalık ile yaptığımız röportajla baş başa bırakıyoruz.


Gelecek hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Geleceğe katkılar sağlayabilmek, çevremize, ülkemize ve dünyaya bir iz bırakabilmek, ancak halka ve hakka hizmet edebilmekle mümkündür. Zaman zaman yaşadığımız olumsuzluklar, bizleri gönül verdiğimiz yollardan alıkoymaya çalışabilir. Yolumuza birçok engeller de çıkıyor, çıkmaya da devam edecek. Önemli olan yılmadan, bıkmadan, usanmadan, küsmeden, hizmet aşkıyla, samimiyetle çalışmaya devam etmek. Hayat, sadece yaşayarak geçiştirilen, yılları tecrübe sayarak birbirine ilave edilen bir süreç değil, aynı zamanda elde edilen bilgi, birikim ve tecrübelerin topluma aktarılmasıdır.


Ülke siyaseti hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Ülkemiz siyaseti kabuk değiştiriyor. AK Parti iktidarı ile birlikte başlayan ve hala devam eden bu değişim süreci, birbirini tetikleyen, etkileyen, yönlendiren birçok önemli hususları içeriyor. Önümüzdeki 2014 yerel seçimleri, sadece yerel seçim olmaktan öte, öncelikle 2014 yazındaki Cumhurbaşkanlığı seçimi için çok çok önemli. Aynı zamanda 2015 yılındaki genel seçim sürecine doğru ilerlerken, siyasi stratejik adımların belirlenmesi, siyasetin yönünün belirlenmesine de ışık tutacak olan gösterge seçim olacaktır.

Bugüne kadar AK Parti ile girilen tüm seçimler bizlere göstermiştir ki, “yeniliklerin” ve “değişimlerin” kudretli gücünü halkımız takdir etmiş, iradelerine sahip çıkan bir AK Parti’ye sahip çıkmayı hep sürdürmüştür. Önümüzdeki seçimde de halkımızın, AK Parti ve kadrolarına güveninin, teveccühünün devam edeceğine inanıyorum.

Neden AK Parti?

Ülkemizin sosyal, siyasal, demokratik ve hukuksal düzenlerindeki deneyimlerimiz bizlere göstermiştir ki, AK Parti iktidarlarından önce yerleşmiş ve gelenekselleşmiş düzenler, ortaya çıkan sorunların çözümleri için katkı sağlayamadıkları gibi, yeni sorunlar karşısında gereken düzeni sağlanabilmesine de engel oluşturmuşlardır. Bu nedenle, bugün siyasetteki etkin değişim ve yenilikçilik için yapılan tüm çalışmalarda, AK Parti siyaseti ve politikaları ile demokratik hayatımızda yer alarak, bu değerler, düşünceler ve fikirlerle halkımızın teveccüh tercihleri arasına, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı olarak katılmayı tercih ettim.

Siyaseti siz nasıl tanımlarsınız?

Siyaset; bütün kurumlarıyla birlikte insanı referans alan, insana ve topluma hizmet yarışıdır. Mücadeledir, gelecektir, gelişmişliktir, icra etmektir. Yenilikçiliktir, yenileştirmeciliktir, doğru olmaktır. İlgililerin bilgili, bilgililerin ilgili olmasıdır.


AK Parti’nin sizce en önemli özelliği nedir?

AK Parti’de, değişime verilen önem ve değer, “Değişmeyen tek şey, değişimin ta kendisi” olduğu gerçeğinden hareketle, gerçekliğini her seçimde halkımıza gösteren, yaşatan ve yaşayan bir siyasi parti olmasıdır. Büyük hedeflerle, vizyon sahibi teşkilatlara sahip olan ve arayışını hep sürdüren bir siyaset yürütmeye de devam etmektedir.

Gelecekteki siyasi resimde nerede ve nasıl yer alacağınızı belirlemek, geleceğe dair hayaller kurmayı çağrıştırıyor. AK Parti bu hayallerin gerçekleştirilmesine imkanlar sunmuştur ve sunmaya da devam etmektedir.

Gölcük için neye taliplisiniz?

Dünyada, ülkemizde ve diğer şehirlerimizde, AK İcraatlarca yapılan hizmetleri incelemek, etüt etmek, kendimizdeki fazlalıkları ortaya çıkarmak ve eksikleri tamamlamak için hayat ile iç içe yaşamaya ve yaşatmaya, değişimi görebilmeye ve gösterebilmeye, geleceğe daha iyi hazırlanabilmek için çaba içinde hizmet etmeye, tüm samimiyetimle talipliyim.
Tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi Gölcüklülerin hizmetine sunarak, ilçemizi daha mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirebilmek için çalışmaya ve icra etmeye talibim.
Emeğimizin ve talebimizin karşılığı, Gölcüklülerin refahı, huzuru ve mutluluğu olacaktır.

25 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR