AKP’nin kuruluşu Sakal-ı Şerif’i etkiledi

Adalet ve Kalkınma Partisi 10. Kuruluş Yıldönümü’nü önceki akşam gerçekleştirdiği etkinlikle kutladı. Aynı saatlerde Orhan Camii’nde Kocaelililer’e gö...

BÜYÜT

Adalet ve Kalkınma Partisi 10. Kuruluş Yıldönümü’nü önceki akşam gerçekleştirdiği etkinlikle kutladı. Aynı saatlerde Orhan Camii’nde Kocaelililer’e gösterilen Sakal-ı Şerif’e ilgi oldukça azdı. Geçen seneye nazaran cemaatin yarısı camiide yoktu.

Kutsal emanetlerin en önemlilerinden biri sayılan Sakal-ı Şerif, her yıl çeşitli camilerde gösteriliyor. Kutsal emanetleri görmek için binlerce insan camilere akın ediyor. Önceki akşam teravi namazına müteakip Orhan Cemii’ne getirilen sakalı-ı şerif görmek için yüzlerce Kocaelili Orhan Camii’ne akın etti. Geçtiğimiz yıla nazaran daha tenha olan Orhan Camii’ndeki gösterimde ilginin az olması, AKP’nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) 10. kuruluş yılı etkinliklerinin Sakal-ı Şerif gösterimiyle aynı saatlere denk gelmesine yoruldu. Orhan Camii’nin avlusunda ayrıca iftar vaktinde büyük bir iftar sofrası kurulduı. İşadamı Ceyhun Yalçın’ın öncülüğünde kent esnaflarının imecesiyle oluşturulan iftar sonrasında camii cemaati oruçlarını açma fırsatı buldu. İftar sofrasında oruçlarını açan cemaat sonrasında teravih namazını Orhan Camii avlusunun eşssiz Körfez manzarası eşliğinde bekledi. Cemaat teravih namazı sonrasında Sakal-ı Şerif’i görme fırsatı buldu.

Sakal-ı Şerif nedir?
Allah'ın “sen olmasaydın alemleri yaratmazdım” dediği biricik sevgilisi Hz. Muhammed'in (sallallahü aleyhi ve sellem) sakalı.

15 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR