Kalburcu’da içme suyu sıkıntısı yok!

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek muhalefet partilerini eleştirdiği basın açıklamasında Kalburcu Köyü’ndeki su sıkıntısı konusunda “Kalburcu Köyü’nde içme...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek muhalefet partilerini eleştirdiği basın açıklamasında Kalburcu Köyü’ndeki su sıkıntısı konusunda “Kalburcu Köyü’nde içme suyu ile ilgili sıkıntı yok, sulama suyu ile ilgili bir sıkıntı var” dedi

AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek dün parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Civelek, Kent Bayramlaşması’na katılmayan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve örgütünü eleştirerek “CHP kendisini halkın partisi olarak yutturmaya çalışıyor. Milletin bayramında milletle beraber olmayanlar sadece bulundukları yerde kalır ve hatta daha da dibe vururlar” dedi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün mavi bayrak konusunda kendilerini eleştirdiklerini hatırlatarak, Ünlü’nün Körfez’e bakarken çekilen fotoğrafına atıfta bulunan Civelek, “Ünlü’nün dersine çalışması gerek yoksa, bizleri sadece seyrederler” diyerek muhalefet parti il başkanlarını sert sözlerle eleştirdi.

MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRDİK
Maneviyatın zirvede dolaştığı bir ayı geride bıraktık diyerek sözlerine başlayan Civelek, “Ramazan bereketinin memleketimizin ve dünya insanı üzerinden eksik olmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu. 14 Ağustos’un kendileri adına çok önemli olduğunu ifade eden Civelek,“AK Parti’nin doğum günü 14 Ağustos, 12 yaşında olacağız. İlk günden bu güne halkın gönlündeki sevgi ateşini harlandırdık. Türkiye’nin makus talihinin değiştirdik. AK Parti’de kardeşliğin ne olduğunu gösterdik. Ülkemizde istikrar ve ekonomik gelişmişliğinin önü açıldı. AK Parti bir sürü karalamaya rağmen tüm seçimlerde siyasi başarılara ulaştı. Yaşanan istikrarın kıymetini bilmeyenler var. Herkes şapkasını önüne alıp düşünmeli. Şapkasını başından çıkarmayanlar juntacı mantıkla bu ülkeyi istikrarsızlığa mazur bırakmışlardır” diyerek CHP’yi eleştirmeye devam etti ve AK Parti içerisinde hizmet veren kişilere teşekkür etti.

BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ
Eski yerel yöneticilerle Ramazan Ayı’nda bir araya gelmenin iyi olduğunu dile getiren Civelek, “Hangi iktidar olursa olsun eskiler ile bir araya gelmek güzel. CHP’de Kent Bayramlaşması’na gelseydi iyi olurdu. Gelen diğer partileri kutluyorum. Kent Bayramlaşması’nın ev sahibi Valimiz, Kent Meclisimiz ve STK’larımızdır. CHP kendisini halkın partisi olarak yutturmaya çalışıyor. Milletin bayramında milletle beraber olmayanlar sadece bulundukları yerde kalır ve hatta daha da dibe vururlar” dedi. MHP İl Başkanı Ünlü ile samimi bir şekilde çekilen fotoğraflarını da değerlendiren Civelek, “Bayramlaşma bir kucaklaşmadır. Bu kucaklaşmadan rahatsız olanlar var. Bundan rahatsızlık duyanlar oldu. Biz birbirimizi tanır ve biliriz. Siyasetten anlaşamıyor olabiliriz. Biz Kocaeliliyiz biz birbirimizin tabutunun altına girecek insanlarız. İl başkanlarının sarılması kimseyi rahatsız etmesin bu birliktelikler güzeldir” ifadelerini kullandı.

ŞAİBELİ ANKET
Bir gazetede çıkan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın istenmediğine dair bir ankete dayandırılarak çıkan haberin doğru olmadığını öne süren Civelek, “Tam anlamı ile ortada bir anket muamması var. Şaibeli anket sonuçları ve şaibeli yorumların nazarımızda bir ehemmiyeti yoktur. Biz biriz ve bir olacağız. Adı geçen ankette söylendiği asılsız bir haberdir. En son yapılan anket sonuçları henüz elimize ulaşmadı. Kendi aramızda değerlendiririz. Asılsızdır yalan haberdir” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
17 Ağustos tarihinin yaklaştığına ve kentsel dönüşümün büyükşehir ve TOKİ sayesinde oldukça güzel bir şekilde sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü vurgulayan Civelek, “Artık deprem öldürmez binalar öldürür fikri ile hareket ediyoruz. Kocaeli’nde bugüne kadar kentsel dönüşüm projelerinde hiçbir vatandaş mağdur edilmedi. Büyükşehir ve TOKİ çalışmaları ile 20 bin daire teslim edildi. 2 bin 615 bina ve 5 bin 240 daire kamusallaştırılma kapsamında yıkıldı ve hak sahiplerin 5 yüz 6 milyon TL ödendi” dedi.

KALBURCU KÖYÜ
Körfez’e bağlı Kalburcu Köyü’nde içme suyu ile ilgili sıkıntı olmadığını aktaran Civelek, “Sulama suyu ile ilgili bir sıkıntı var. Bu sorun böyle kalamaz. Namazgah Barajı’nın devreye girmesiyle çözülecektir” diyerek köy sakinlerine müjde verdi. Bayram tatili boyunca mavi bayrak alan sahillerin dolup taştığına da dikkat çeken Civelek, kendi yönetimlerinden önceki Körfez’in durumunu eski gazete manşetlerinden gösterdi. Ünlü’nün Körfez’e nazır çekilen fotoğrafına da atıfta bulunarak, “Siz sadece seyredersiniz ama artık seyredilecek bir körfez var, misafirlerinizi getireceğiniz bir yer var. Bunun sebebi Karaosmanoğlu ve İSU’dur” diyerek yapılacak yüzme yarışlarına değindi.

İTHAL ADAY TUTMAZ
28 Ağustos’ta doğalgazlı 10 otobüs hizmete sokulacağını da hatırlatan Civelek, “Kocaeli’ye hizmet etmekten onur duyuyoruz. Yerel yönetimlerimiz başarılı bir çalışma sergiliyoruz. Büyükşehirimizi ve 12 ilçemizin tamamı alacağız. Parti içerimizde bir sıkıntı yok. Biz birbirimize söyleyeceklerimizi açık ve net bir şekilde söyleriz. Birbirimize bir mesaj vermeyiz. CHP’nin çıkan adayları görünce rehavete sürükler diye korkuyorum dedim. Çıkabilir adaylar tarih sayfalarından genelde bir de birkaç ithal adayları var ama Kocaeli’nde ithal aday tutmaz. Başka partinin adayı çok bizim konumuz değil büyükşehir ve ilçelerde Ak Parti kazanacaktır” şeklinde konuştu.

KAZIM DİNÇ
20 Ağustos’ta Ankara’da il başkanları toplantısı gerçekleşeceğini ifade eden Civelek, “İnşallah seçim takvimi de bu toplantıda netleşmesini umut ediyorum” dedi. Son olarak Kandıra Belediye Başkanlığı adaylığı söz konusu olan eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç hakkında görüşlerinin merak edildiğinin hatırlatılması üzerine Civelek, “Kandıra’da Cengiz Kan ile son güne kadar gideriz. Çalışkan bir başkan. O sürece kadar kimler başvurur bizler bir şey söylemeyiz. Dinç şehre hizmet etmiş bir isim bunu düşünebilir bunun takdirini genel merkezimiz verecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

13 Ağustos 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR