Sanat Sokağında seyyar satıcı zabıta kapışması

Her Bayram seyyar satıcılar tarafından şehrin çeşitli bölgelerinde açılan tezgahlara bu bayram zabıtalar müdahale edince Zabıta ile seyyar esnaf arası...

BÜYÜT

Her Bayram seyyar satıcılar tarafından şehrin çeşitli bölgelerinde açılan tezgahlara bu bayram zabıtalar müdahale edince Zabıta ile seyyar esnaf arasında tartışma çıktı.

Her Bayram Belediye tarafından belirlenen yerlerde mallarını satan seyyar esnaflara bu yıl belediyeden yer belirtilmeyince yine satıcılar şehrin belli noktalarında yerlerini aldı. Ancak zabıtaların tezgahlarını açmalarına engel olmaları ortalığı karıştırdı. Duruma oldukça tepkili olan seyyar satıcılar mallarının ellerinden kalmasından zarar etmelerinden şikayetçi.
Mağdur esnaflardan biri olan Volkan Taştı, her yıl belediyenin işportacılara bir yer gösterdiğini işportacılarında orada tezgahını açtıklarını ifade ederek, “Bayram öncesi açtığımız bu tezgahlarla paramızı kazanıyoruz. Ama bu yıl ne olduysa belediye bize yer göstermedi. İş yapamadık. Bize tezgah açmayalım diye bir uyarıda da bulunulmadı” şeklinde konuştu.
Aldıkları malların ellerinde kaldığını ifade eden Taştı, “Belediyenin bize bir açıklama yapmaması bizi mağdur etti. biz satış yapacağız diye o kadar mal aldık. Bir daha ki sene aynı olayları yaşamak istemiyoruz. Şimdi bizi Perşembe pazarına göndermek istiyorlar bu saatten sonra orada nasıl satış yapalım bunu daha önce söylemeleri gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

29 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR