Gölcük’te İmam Hatip Ortaokulu yapılıyor

Milli Eğitim Bakanlığının 2008 yılında almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelinde şehir merkezlerinde kalan okul arsalarının satılarak kentler...

BÜYÜT

Milli Eğitim Bakanlığının 2008 yılında almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelinde şehir merkezlerinde kalan okul arsalarının satılarak kentlerde daha fazla okul yapılması kararı, Gölcük’te start alındı.

Gölcük’te Merkez Mahallesi Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan Gazi İlköğretim Okulunun arsasının satılması hususunda Kocaeli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılmaması için Gölcük Belediyesi tarafından yapılan müracaat ile bu okul arsasının yerine okul yada okullar yapılması teklifi kabul görmüş ve Bakanlık tarafından da uygunluğu onaylanmıştı.

TOPLAM 95 DERSLİKLİ
13-03-2013 tarihinde hazırlanan bir protokol töreni ile Gazi İlköğretim Okulu’nun arsası 5 adet okullar zinciri yapılmak üzere (Toplam 92 Derslik) Gölcük Belediyesi’ne devri gerçekleştirildi. Gölcük Belediyesi Gazi İlköğretim Okulu arsasına karşılık, İmam Hatip Ortaokulu,Pirireis İlköğretim Okulu,Çiftlik İlköğretim Okulu,Tersane İlköğretim Okulu ve Hamidiye İlköğretim Okulu’nun yapımını 18 ayda tamamlayacak.

BASIN TOPLANTISI YAPILDI
Gölcük Belediye Başkanlığı Başkanlık toplantı odasında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kavanlar İnş. adına Fahri ve Cengiz Kavan’ın katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Gölcük Belediyesi Genel Koor. Nihat Abiş, Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş,Kemal Kahraman,Hasan Özer ve Mehmet Olgun da hazır bulundular.

5 OKULDAN BİRİ İMAM HATİP
Yapılan protokol töreninde konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu protokol ile 24 derslik İmam Hatip Ortaokulu yapımı Kavanlar İnş. tarafından 12 ay gibi bir sürede yapılmak üzere 22 Temmuz 2013 Pazartesi günü hafriyatına başlanılacaktır. Amacımız okullarımızı 2014-2015 Eğitim-Öğretim dönemine yetiştirmektir. İmam Hatip Okulu toplam 4167 m2 alan üzerine bina olarak Bodrum kat-Zemin kat-3 normal kat- çatı katından oluşacak. Gölcük Belediyesi olarak yapacağımız 5 okuldan ilki olan İmam Hatip Ortaokulu’ndan sonra Pirireis İÖ.O, Çiftlik İÖ.O,Tersane İÖO ve Hamidiye İ.Ö.O yapımına başlanılacak” dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Kavanlar İnş.adına bir konuşma yapan Cengiz Kavan da , “bugün burada bir hayal gerçekleştirilmek üzere start almış bulunuyor. Bir süredir düşündüğümüz bir proje için Gölcük Belediye Başkanımızdan son derece onur duyduğumuz bir davet aldık. Konu hakkında görüştüğümüzde hiç tereddüt etmeden okulun yapımını üstleneceğimizi ifade ettik. Bugün burada bu anlamlı projenin start almasına şahit oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah okul bittiğinde bu okuldan vatanına – milletine faydalı gençlerimiz yetişecek. Bu projenin Gölcük’e kazandırılmasına katkı koyan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere onun ekip arkadaşlarına da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

19 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR