Ford’da eylemciye ceza, çalışana ödül!

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yaptığı bir açıklama ile eylemde bulunan işçilere mesaj gönderdi. İşçilerin arasına karışan bazı kişilerin ç...

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yaptığı bir açıklama ile eylemde bulunan işçilere mesaj gönderdi. İşçilerin arasına karışan bazı kişilerin çalışanları kışkırttığını dile getiren Yenigün, pazartesi günü ara verilen üretimin, parça ikmali ile ilgili sorunun giderilmesi sonrasında önceki gün 16.00’da yeniden başladığını dile getirdi.

 

“KIŞKIRTANLAR VAR”

Özellikle vardiya girişleri sırasında ve servis araçlarında bazı işçilerin fabrikaya gelerek çalışmasının engellenmeye çalışıldığı bilgisinin kendisine aktarıldığını dile getiren Yenigün, “Ford Otosan çalışanı olamayacak, zorbalık ve tehdit içeren davranışlar sergileyen bir grup insan tarafından yaratılan bu durumun bir daha tekrar etmemesi için Kocaeli Valiliği himayelerinde Başiskele ve Gölcük Emniyet Müdürlüğü ile Kaymakamlığı gereken önlemleri almıştır. Bu durumu yaratan kişilerle ilgili olarak suç duyurusunda da bulunulacaktır” dedi.

 

“HUZUR ORTAMI SÜRECEK”

İş barışı ve huzurunu bozan bu insanların sebep olduğu olumsuzlukların herkesi rahatsız ettiğini de belirten Yenigün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu durumu yaşamış olmanızdan dolayı çok üzgünüm. Emekleriniz artık bizim güvemizdedir. Kurulduğu günden bugüne çalışanları ile hiçbir problem yaşamayan Kocaeli fabrikaları ve Ford Otosan’da huzur ve barış ortamı bundan sonra da sürecektir.”

 

ÇALIŞANLARA ÖDÜL

İşçilere bir de sevindirici bir haberi ileten Genel Müdür Haydar Yenigün, şöyle konuştu: “Tüm sorunlarınızı ilgili amirlerinize veya insan kaynaklarına iletin. Üretimin yeniden başlamasının ardından gösterdiğiniz disiplinli iş yaklaşımından dolayı teşekkür ederim. Ford Otosan ruhuna uygun bu disiplinli davranışınız nedeniyle, bugün 16.00 vardiyasından başlayarak önümüzdeki 24 saatteki tüm vardiyalarda işlerinin düzenli bir şekilde başında olan tüm çalışanlarımız, Ford Otosan’ın ödül yönetmeliği çerçevesinde hediye çeki ile ödüllendirileceklerdir.”

 

ALİ KOÇ FABRİKADA

Dün öğle saatleri itibariyle Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç da, fabrikaya geldi. Koç’un, burada fabrikanın üst düzey müdürlerini toplayarak bir durum değerlendirmesi toplantısı yaptığı öğrenildi.

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - İŞÇİ EMEK DÜŞMANI AKP;Başbakan DAVUTOĞLU'konuşmasında işçi ücretlerini arttırırsanız zora girersiniz iş adamlarına Holding patronlarına (baronlara),işçilerede işsiz kalırsınız diyor..Fikri IŞIK'efendide şikayet edecek ne var diyor!..Akp hükümeti tam bir Emek,İşçi düşmanı yani bunlar diyorlarki Holding ve fabrikalarında asgari ücret ile modern köle olarak çalışmak normal..

Akp' hükümeti fazla çalışma saatlerine vergi koymadımı,grev hakkını lav etmedimi,sendikalra baskı yapmadımı..işçi çalışan aleyhine yasalar rafta bekletiliyor seçimlerde sonra devreye sokacaklar eyer iktidardan gitmezlerse..DİSK'Sendikasının bakanlar kurulu bidirgesini bakın;Kıdem tazminatı ve diğer konular yer alıyor..Emeklilik yaşı Türkiye içinde çok yüksek bunları ancak CHP'düzenler İnsana,Emeğe,alınterine saygı Chp'lilerde var.Yıllarca saf temiz duygularımızı sömürdüler Akp gibi milliyetçiliği ve dini kullanan zihniyetler.

Yanıtla . 0Beğen 22 Mayıs 15:39
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR