İzmit’te okullara yardım yağdı

İzmit Belediyesi tarafından okullara yardım yağdırıldı. Belediyenin örnek projelerinden geri dönüşüme destek olan okullara düzenlenen törenle hediyel...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından okullara yardım yağdırıldı. Belediyenin örnek projelerinden geri dönüşüme destek olan okullara düzenlenen törenle hediyeleri verildi. Atık kağıt toplayarak geri dönüşüm projesine destek olan 25 okula hediyelerinin verilmesi için düzenlenen törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Habip İlaslan ve okul müdürleri katıldı.


DESTEK  DEVAM EDECEK

Etkinlikte konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade ederek”  asli  görevlerimiz arasında olmamasına rağmen eğitime  destek olmayı kendimize görev kabul ettik. Şimdiye kadar 60’dan fazla okula  çok amaçlı salon, öğretmenler odası, veli bekleme yeri ve kütüphane kazandırdık.  Her yıl binlerce öğrenciye etüt merkezilerinde ücretsiz eğitim verip kitap desteğinde bulunuyoruz. Milli Eğitim konusunda her şeyi devletten beklenmemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuya  toplumun her kesimin sahip çıkıp destek olması gerekir. Çünkü eğitim kurumlarındaki çocuklarımız çok iyi şartlarda yetişmeli. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız bizim için çok önemli” dedi.

 

OKULLAR ŞEHİR DIŞINA

Doğan, İzmit kent merkezinde bazı okulların şehir dışına çıkarılıp eğitim kompleks şeklinde hizmet vermesi  gerektiğini ve bu konuda önemli çalışmaların yapıldığını da söyledi. Başkan Doğan, yaklaşık 10 yıldan beri sürdürülen geri dönüşüm çalışmalarının bir çok  belediyeye örnek olduğunu da hatırlatarak” sadece bu yıl içinde toplanan ambalaj atık miktarı 7000 tonu geçti. Bunun 200 tonu okullarımızdan toplandı.

 

360 BİN LİRALIK DESTEK

Yine 5 yıl içinde 22 ton atık pilin 15 tonu, 91 ton elektronik atığın 52 tonu, 21 ton bitkisel atığın 9 tonu okullarımızdan toplandı.  Projemize destek olan eğitim kurumlarımıza 5 yıl içinde 25 bin paket fotokopi kağıdı, 75 adet projeksiyon cihazı, 72 adet dizüstü bilgisayar,  44 adet masaüstü bilgisayar, 3 adet akıllı tahta, 30 adet yazıcı, 11 adet fotokopi makinası, 2 adet sanayi tipi bulaşık makinası, 2 adet klima, 1 adet kamera, 1 adet televizyon ile çok sayıda sarf malzemesi yardımında bulunmuştur. Projemiz sayesinde hem çevre korunuyor hem de okullarımızın ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yine geçen 5 yıl içinde 63 bin öğrencimize çevre eğitimleri verilerek çevreye duyarlı bir neslin yetişmesi sağlanmaktadır” şeklinde konuştu.

 

ÖDÜLLENDİRİLEN OKULLAR

Geri dönüşüm projesine yıl içinde yaklaşık 100 ton atık kağıt toplayarak destek olan Nuh Çimento İlkokulu, Alikahya İlkokulu, Ford Otosan Ortaokulu, Topçular İlkokulu, Namık Kemal Lisesi, Leyla Atakan İlkokulu, Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu, Bilgi Köprüsü Anaokulu, Yarbay Refik Cesur Ortaokulu, Şehit Volkan Sabaz İlkokulu, 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, 24 Kasım Anadolu Lisesi, Mehmetçik İlkokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, 28 Haziran İlkokulu, Şehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu, ODTÜ KYÖD Koleji, Ticaret Meslek Lisesi, Başöğretmen Ticaret Meslek Lisesi, Akmeşe İlkokulu, Ulubatlı Hasan Ortaokulu, Ulusal Egemenlik İlkokulu, Kuvayi Milliye İlkokulu ve Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’ne 2000 paket A4 kağıt, 6 adet projeksiyon cihazı, 12 adet dizüstü bilgisayar, 4 adet masaüstü bilgisayar, 2 adet yazıcı, 4 adet projeksiyon perdesi ile 1 adet org teslim edildi.

09 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR