Nefes Ritim Grubu neşe içinde çalışıyor

Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’nde Özel Perküsyon hocası Murat Bizel’in çalıştırdığı grupta 28 kişi bulunuyor.   OLUM...

BÜYÜT

Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’nde Özel Perküsyon hocası Murat Bizel’in çalıştırdığı grupta 28 kişi bulunuyor.

 

OLUMLU ETKİLERİ VAR

Gruba katılmak isteyenlere kapılarının açık olduğunu söyleyen yetkililer “Müzik, bireylerin ruhsal, duygusal ve toplumsal gelişimine katkı sağladığı gibi, dikkat ve konsantrasyonun artması, iletişim yeteneklerinin gelişmesine de olumlu etkileri var. Bunun yanında bu çalışmalara katılan engellilerin, kendilerine olan güveni ve paylaşma duygusu ön plana çıkıyor. Dolayısıyla kendi sınırlarını aşıp ne kadar başarılı olabildiklerini fark ediyorlar” dediler.

 

AİLELER MUTLU

Çocukları için böylesi güzel bir etkinliğin kendilerine sunulmasından mutluluk duyan engelli aileleri de “Engelli dostu belediye başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ritim grubuna katılan çocuklarımız eskiye göre çok daha mutlular” şeklinde konuştular.

09 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR