Saadet Kocaeli Gençliği, divanını gerçekleştirdi

Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen il gençlik divanına; il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu...

BÜYÜT

Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen il gençlik divanına; il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle gençlik kolu başkanlarının, ilçelerden misafirler katılım sağladı. Seçimler öncesi son divan olan Şubat ayı divanına katılım büyük oldu.

Divan toplantısı İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet İkbal Yıldırım’ın konuşması ile başladı. Yıldırım ülke gündemine dair ve yaklaşan seçimlere yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Yıldırım, “Her konuşmamızda ve her açıklamamızda ülkemizdeki insanların, özellikle gençlerimizin hem maddi hem manevi olarak büyük bir bunalımda olduğunu dile getiriyoruz. Son zamanlarda yaşananlar olaylarda da görüyoruz ki bu bunalım iyice artmış durumdadır. Yaşanan hiçbir olay tek başına değerlendirilemez. Artık hükümetin gençlerin neden intihara, uyuşturucuya, tecavüze doğru yöneldiği konusunu iyi araştırmalıdır. Gençlerimizi menfaatleri uğrunu kullan günümüz yenidünya düzeni gençlerimizin maneviyatını bitirmiş durumdadır. Maneviyatsızlık insanları büyük bir boşluğa sürüklemiş durumdadır. Bunun sonucu olarak da intihar, alkol, cinsel sapkınlıklar, uyuşturucu kullanımı gibi sorunlar ortaya çıkmıştır. Bunun çözümü ahlak ve maneviyat gençliği oluşturmaktan geçmektedir” dedi.

Yıldırım, “Gençlerimizin bir diğer problemi de maddi sıkıntılarıdır. 3 milyonun üstünde işsiz insanımız var. İşi olanlarında birçoğu açlık ve yoksulluk sınırlarının altında maaş ile çalışıyor. İnsanlar bunalıma giriyor ve farklı kötü davranışlar sergilemelerini sağlıyor. Bu zalim düzenin yıkılıp bir an önce adil düzenin kurulması gerekmektedir. Bu da 7 Haziran seçimlerine iyi hazırlanıp meclise girmemiz ve oradan da iktidara gelmemiz ile olacaktır” dedi.

Divan toplantısı, ilçe başkanlarının ilçe raporlarını vermesinin ardından, il yönetimi birim raporlarının sunumu ile sona erdi.

23 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR