Erzurumlulardan büyük şölen

Erzurum’un kurtuluşunun 93. yıldönümünde Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Kocaeli Şubesi, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda unutulmaz bir gece düze...

BÜYÜT

Erzurum’un kurtuluşunun 93. yıldönümünde Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Kocaeli Şubesi, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda unutulmaz bir gece düzenledi.

Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Kocaeli Şubesi, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda muhteşem bir gece düzenledi. Erzurum’un kurtuluşunun 93. kurtuluş yıl dönümü etkinliğine Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, AKP Milletvekili Aday Adayı İlyas Şeker, HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, İlçe Başkanı Sami Üner, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Kalabalık, Gündoğdu Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Fatih Aydın ve 30 dernek üyesi, Erzurumlular Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu ve vakıf üyeleri katıldı. Davul seslerine zurnanın eşlik ettiği etkinlikte Sakarya Erzurumlular Halk Oyunları Ekibi sahne aldı. Ahmet Coşkun ve ekibinin düzenlediği Mevlevi gösterisine ise Erzurumluları adeta büyüledi. Latif Doğan şarkılarıyla coştururken, protokol üyeleri kendisine halayda eşlik etti.

EN GÜZEL RENK
İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından konuşma yapan Karaosmanoğlu, “Kocaeli, Türkiye’nin her tarafının rengini, güzelliklerini, kültürünü, örf, adet ve göreneklerini, dilini en güzel yansıtan şehir. Türkiye’nin en zengin ilinde yaşıyoruz. Bu ilin en güzel renklerinden biri de Dadaş kardeşlerimizin rengidir. Nasıl bir renk bu dürüstlüğün, mertliğin rengi. Bu kentin belediye başkanı olarak sizlere hizmet etmekten mutluyum, onur duyuyorum. Pek çok ortak paydamız var. Esas amacımız öz değerlerimizi gençlerimize unutturmamızdır. Kültürümüzü yaşatmak anlamında bu organizasyonlar çok önemli. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE BURS
Karaosmanoğlu’ndan sonra söz alan Azmi Cihat Hatipoğlu, vakıflarının hizmet alanlarının oldukça geniş olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bizler biliyoruz ki, insanların ihtiyaç ve hizmet alanları çok çeşitli. Bu bağlamda her alanda hizmet vermeyi amaçlıyoruz. 1993 yılından beri herhangi bir il ayrımı yapmadan yüzlerce öğrenciye burs veriyoruz. İhtiyaç sahibi insanlara düzenli bir şekilde yardımlarımızı sürdürüyoruz. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yöresel Kültürler Fuarı’nda ilimizi temsil ediyoruz. Kocaeli için proje üreten, Kent Konseyi’nin daimi üyesi olarak kente katkılarda bulunuyoruz.

ERZURUMLU OLMA BİLİNCİ
12 Mart kurtuluş günümüzü yine bir arada kutluyoruz. Her yıl Kocaeli Dadaş adında bir dergi yayınlayarak hemşirelerimiz arasında iletişim köprüsünü kurmaya çalışıyoruz. Erzurumlu olma bilinci çok önemli bir olgu ve bunu kuşaktan kuşağa yayma çabası içine girmek, bunu amaç edinerek Türkiye’nin her köşesini vatanımız bilerek, bu şuurla hizmet üretme gayreti içerisindeyiz. Bu hizmetle yarışan yönetim kurulu üyelerimizi saygıyla, şükranla yad ediyorum. Erzurumluların birlik ve beraberlik içerisinde yapamayacakları hiçbir şey olamaz” diye konuştu. Konuşmaların ardından gösteriler birbiri ardına devam etti.

13 Mart 2011 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR