Bakan Fikri Işık, BAŞBAKANIN hışmına uğradı!

Türkiye'nin en stratejik kurumlarından biri olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bugünlerde oldukça gergin.  Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın...

Türkiye'nin en stratejik kurumlarından biri olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bugünlerde oldukça gergin.  Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın iddiasına göre Bakan Fikri Işık, Cemaatin tasfiyesi için TSE’ye liste gönderdi. Kurum tasfiyede direnince Bakan Işık Başbakan'a şikayette bulundu. Başbakan ise hiddetlenerek "Sen Bakan’sın dediğini yapacaklar. Git dediğini yaptır” diye çıkıştı. Şimdi ise kuruma operasyon bekleniyor.

 

Yeni Çağ gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Ahmet Takan, TSE'deki iddiaları şöyle anlattı: "(...) 17 Aralık rüşvet yolsuzluk operasyonunun ardından başlayan  “paralel” temizlikte sıra TSE’ye de geldi ama sıkıntı çok büyük. Neden?

TSE’nin kendine göre özel bir statüsü ve ondan kaynaklanan işleyişi var. Kurum koridorlarında konuşulanlara göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile TSE Başkanı Hulusi Şentürk arasına kara kedi girmiş. Bakan Fikri Işık, TSE’deki paralelci yapının ve paralelci olarak bilinen çözüm ortaklarının temizlenmesi için Şentürk’e geniş bir liste göndermiş. TSE Başkanı temizlik yapmamakta direnmiş. Israrlarına rağmen sözünü geçiremeyince Fikri Işık soluğu Başbakan Recep Erdoğan’ın yanında almış ve şikayet etmiş  “sözümü dinletemiyorum” diye. Recep Erdoğan hiddetlenmiş  “Nasıl olur?.. Sen Bakan’sın dediğini yapacaklar. Git dediğini yaptır” diye talimat vermiş.

14 Mayıs Çarşamba günü TSE’nin Ankara’da olağan genel kurul toplantısı var. Gündeminde seçim yok ama ortalık fena halde karışık. Bakan Işık’ın bazı operasyonlarla TSE’yi olağanüstü genel kurula da götürebileceği ileri sürülüyor.

Bir de bakarsınız, TSE’nin standartlarını bozan AKP iktidarı, yeni bir kanun teklifi ile bir gecede kurumu boşaltır.(...)"

11 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR