Kocaeli turizm şehri olacak

Turizm Haftası kapsamında ilimizde bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinlikler Valilik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çok amaçlı eğitim...

BÜYÜT

Turizm Haftası kapsamında ilimizde bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinlikler Valilik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çok amaçlı eğitim salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşuldu. Toplantıya Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile ilimizdeki otel sahipleri katıldı. Toplantıda konuşan Adnan Zamburkan, Kocaeli’nin artık sadece sanayi kenti değil aynı zamanda bir turizm kenti de olduğunu dile getirdi.

PASTADAN PAYINI ALACAK
Zamburkan, “Cengiz Topel Sivil Havaalanının açılmasıyla kentimizde turizm daha da artacak ve gelişecek. Kentimizdeki 5 yıldızlı otel sayılarının artmasıyla ve havaalanının tamamlanmasıyla Kocaeli’nin turizm pastasından payını alacağına inanıyoruz. Kocaeli’nde turizm için gerekli alt yapı oluşturuluyor, 5 yıl içinde tamamlanacak ve istenilen seviyeye gelecek” şeklinde konuştu.

TOPACA’YA ZİYARET
Etkinlikler 15 Nisan’da Atatürk anıtına çelenk koyma ve Vali Ercan Topaca’nın ziyaret edilmesiyle başlayacak. Turizm Haftası etkinliklerinde okulların da aktif rol almaları sağlanacak. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir yürüyüş, Kocaeli Üniversitesi’nde yemek yarışması, pişmaniye çekmek gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR