KOTO Meclis üyesi Kaya'dan açıklama

Konu hakkında açıklama yapan Kaya, sorumluluktan kaçmayacağını belirtirken kimsenin veliahtı olmadığını açıkladı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasınd...

Konu hakkında açıklama yapan Kaya, sorumluluktan kaçmayacağını belirtirken kimsenin veliahtı olmadığını açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında KOTO’da başlayan kriz devam ediyor. KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın tutuklanması sonrasında başkanlığının düşmesi beraberinde gelen istifalar ile 21 kişilik KOTO yönetimi 10 kişiye düştü. Meclis içerisinden 1 asil 11 yedek yönetim kurulu üyesinin seçiminin yapılması bekleniyor. Ara seçimler öncesinde meclis üyesi Mehmet Kaya’nın ismi başkanlık için geçmeye başladı. Bu gelişmeler sonrasında Kaya basın açıklaması yaptı. İşte Kaya’nın basın açıklaması;

 

Kaya’nın yazılı açıklaması şöyle:

“Bazı medya kuruluşlarında son zamanlarda yer alan ve meclis üyesi olduğum Kocaeli Ticaret Odası’nın Bazı Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi için ismimin zikredildiği hususundaki haberler üzerine bir açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

 

ORTAK OLDUK

11 Haziran 2013 tarihli Kocaeli Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimlerinde 21 meslek komitesinden 12’sini kazanan Murat Özdağ’ın ekibinde bulunmamış ve Özdağ’a karşı başarı sağlayan 9 meslek komitesinden birisi olan 12.Meslek Komitesi (Otomotiv)grubundan meclise girmiş biri olarak; o tarihten bugüne kadar Kocaeli Ticaret Odası’nın tüm paydaşları ile beraber, ülkemizin gelişimine katkı sağlamak, ilimizi ’ticaret, fuar ve kongre merkezi alanında güçlü kılmak adına yapılan çalışmalara kurumun diğer tüm çalışanları ile birlikte ortak olduk.

 

TAKİP ETTİK

15 Temmuz 2016’da ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçen teşebbüsün ardından meydana gelen gelişmelere bağlı olarak, Kocaeli Ticaret Odası’nda oluşan yönetim boşluğunun birlik ve beraberlik anlayışı ile hızlı bir şekilde doldurulacağına olan inancımızı koruyarak, mevcut yönetimin Zihni Yılmaz başkanlığında yaptığı çalışmaları bir sonraki seçimlere kadar oluşması muhtemel eksiklik ve kayıpları kapatacağı inancı ve umuduyla takip ettik.

 

TEKLİF YAPILMASI

29 Temmuz 2016’da Zihni Yılmaz başkanlığında, Yönetim Kurulu’nun eksik olan 11’inci yönetim kurulu üyesinin belirlenmesiyle ilgili yapılan değerlendirmede, meclis üyesi olan ve meclisteki diğer tüm üyeler tarafından kabul görebilecek bir isim olarak şahsım konusunda mutabakat sağlanmış ve tüm mevcut Yönetim Kurulu üyelerinin desteği ile bir sonraki seçime kadar yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmek üzere şahsıma teklif yapılması konuşulmuştur.

 

MÜMKÜN OLACAĞI UNUTULMAMALIDIR

Teklif etme görevini mevcut Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz üstlenmiş ve aynı toplantı sırasında diğer üyelerin huzurunda beni telefonla arayarak teklifi iletmiştir. Bu telefon görüşmesinde; öncelikle, beni bu göreve layık gören saygıdeğer yönetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunduğumu, ancak aile fertlerimin onayı ve oda meclisinin takdiri ile birlik ve beraberliğin yüzde 100 sağlanacağı bir yapıyla bu teklife olumlu bakabileceğimi ifade ettim. Bunun üzerine, tüm Yönetim Kurulu üyelerinin yüzde 100 aynı fikirde olduğu tarafıma tebliğ edilmiştir. Nasıl ki tüm söylemlerimizde ve tecrübelerimizde vatanın bütünlüğünün birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade ediyor isek Kocaeli Ticaret Odasının da bütünlüğü ve başarısının birlik ve beraberlik ile mümkün olacağı unutulmamalıdır.

 

SORUMLULUKTAN KAÇINMAYACAĞIMI

Sonuç olarak, birlik ve beraberliği sağlamayacak hiçbir oluşum içerisinde olmayacağımı, cumhuriyetimizin ve ilimizin kazanımlarına her platformda sahip çıkmış saygın ve köklü bir ailenin ferdi olarak kimsenin veliahdı olmaya ihtiyacım olmadığını, bununla birlikte ülkemiz ve ilimizin gelişmesine katkıda bulunacak hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağımı belirtmek isterim. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

 

19 Ağustos 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

yılmaz - mehmet bey KOTOYA yakışır bu kurumu en güzel şekilde daha ileriye götürmek için tüm yönetim el birliği içinde olmalı tarf tutmadan küstürmeden izmit tüccarına sorunlarına çare aramalıdır.

Yanıtla . 0Beğen 19 Ağustos 13:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR