MMP: Sıhhiye taburu olduk

Ahmet Reyiz Yılmaz, “Erdoğan sayesinde NATO’da sıhhiye taburu olduk” dedi.Milliyetçi ve Muhafazakar Parti (MMP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Başb...

BÜYÜT

Ahmet Reyiz Yılmaz, “Erdoğan sayesinde NATO’da sıhhiye taburu olduk” dedi.

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti (MMP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Libya ile ilgili yol haritasını eleştirerek “Erdoğan sayesinde NATO’da sıhhiye taburu olduk” dedi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada “Batı ve Amerika vuracak. Erdoğan ise sıhhiye hizmeti verecek. İşte sana verilen NATO görevi. Türkiye 200 milyar dolar zarardadır. Müteahhitlik hizmetleri bitmiştir. Bu zararı ödenmiyor. Bunun yerine hükümet yüksek faizle bu zararları borçlanma yolu ile ikame edecek. Zararı ve faiz borçlarını millet ödeyecek. AKP ise hastabakıcılık yaparak Amerika ve Batının pisliğini temizlemeye devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Hükümet yetkililerinin Kaddafi’ye karşı söylediklerinin bir tanesini bile Libya’ya saldıran ABD ve Batı ülkelerine söyleyemediğini savunan Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:
“Petrol ve gaz için mazlum ve sivilleri bombalayan Amerika ve Batıyı bırak ve mazlumun yanın da dur. Bu senin için çok daha hayırlı bir iş olurdu. Türkiye’nin görevi NATO ve Amerika’nın katledip yaraladığı insanları toplayıp hasta bakıcılık yapmak olamaz. Aksine zulmeden Amerika ve Batıya dur bakalım demek olmalıdır. Mecliste bulunan üç parti tezkere konusunda ayrılığa dahi düşmeden neden ortak kararla olur vermiştir bu üzerinde düşünülmesi gereken mühim bir konudur.”

09 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR