Doğan’dan gürsoy’a ziyaret

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a ziyaretinde İzmit Belediye Meclis üyeleri eşlik ederken SP İzmit İlçe yönetim kurulu üyeleri de ziyarette hazır...

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a ziyaretinde İzmit Belediye Meclis üyeleri eşlik ederken SP İzmit İlçe yönetim kurulu üyeleri de ziyarette hazır bulundu. SP İlçe ziyaretinde konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,”  Ülkemizin, beraberliğine, bekasına, geleceğine, kardeşliğine kast eden bu hain saldırının püskürtülmesi yönünde duruş sergileyen partilerimize teşekkür ediyoruz. Farklı siyasi yaklaşımımız olabilir konularda, zaman zaman bir birimizi eleştirebiliriz. Bu siyasetin gereğidir. Ama konu bunun üzerine çıktığı zaman, vatansa, bayraksa, ezansa, gelecekse bunların hepsi böyle komik işlere döner. Ve kenetleniriz. Bunu en güzel şekilde Saadet Partimiz göstermiştir” dedi.

 

“DERSLERİNİ ALDILAR”

Bu saldırıları yapan o haçlı zihniyeti de Türkiye’nin kenetlenme özelliğini göz ardı etti diyen Doğan,” 1071 Malazgirt’te, İslamı yayma çabasında cihat yapan Türkler Sultan Alparslan yönetiminde Haçlı saldırıları tarafından durdurulup yok edilmeye çalışıldı. Orada Anadolu kapıları Türklere açıldı. Daha sonra böyle birçok haçlı birikimleriyle saldırdılar. Her defasında geri püskürtüldüler. Mohaç’da, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda hepsi toplanıp geldiler. Ve derslerini aldılar. Daha sonra bir takım taşeron örgütlerle ezmeye çalıştılar. Orada da derslerini aldılar.Alıyorlar almaya da devam edecekler” ifadelerini kullandı.

 

“BU SEFER ÇOK HAİNCEYDİ”

Doğan sözlerini,” Şimdi başka bir planla karşımıza çıktılar. Bu sefer çok hainceydi. Kendi içimizde kendi üniformamızı giyen, bizim verdiğimiz vergilerle alınan silahlarla halka saldıran, Mehmetçiğimiz zannettiğimiz kişilerle bunu yapmaları çok ağırdı. Bir düşmanın yapamayacağı ağırlıkta bir saldırı yaptılar. En kritik yerlerimize bombalar yağdırdılar. Elinde Türk bayrağı olan insanların üzerine kurşun yağdırdılar. Aslında onların hedefi Türk Milletini sindirip, ülkeyi kaosa sürükleyip parçalamaktı. Onlar bizi diğer zamanlarda didişirken birbirimizden hepten kopuğumuz. Konu gelecek olduğu zaman yine gönül gönüle geldik. Kurtuluş Savaşında çapayla kürekle kovduk, bu sefer hiçbir şey yoktu. Gönlümüzdeki vatan sevgimizle o tankları durdurduk” şeklinde sürdürdü.

 

“ 2014’TEN SONRA BÜYÜK BİR OPERASYON YAPTIK”

Çok şükür, büyük bir badireyi, belki meydandaki savaşını kazandık ama devam eden mücadele var diyen Nevzat Doğan,”Sokaklarında temizlenmesi lazım. Bu çalışmalar titizlikle devam ediyor. Bizde belediyemizde yapıyoruz.2014 seçimlerinden sonra büyük bir operasyon yaptık. Biz o seçimlerde kimin ne yaptığını gördük. Çok iyi tanıdık onları. Hem o örgütü de çok iyi tanıdık, başka yapıları da temizlemiştik. Biz yine arada kalanları da temizliyoruz. Ama bunu herkesin yapması gerekiyor. Kuruluşları yapacağız, emniyet teşkilatı, adliye falanda sivil toplum örgütleri var. Ticarethaneler var, fabrikalar var, onların içerisinde de var. Basın var” dedi.

 

“BASIN DA KENDİNİ TEMİZLEMELİ”

Darbe girişimi sırasında basının çok güzel bir duruş sergilediğini belirten Nevzat Doğan,” Olaylarda, ulusal ve yerel basın güzel bir duruş sergiledi. Aralarda sadece biraz böyle çizgisini tutturamayanlar vardı. Bir tanesinin zaten çizgisi yoktu. Kıblesi yoktu. O normaldi. Ama onlarla ilgili de devlet gerekli işlemleri yaptı. Yapıyor da zaten. Onlara hiç taviz verilmeyecek. Basında kendini temizlemeli. Herkes temizlenirken basının da temizlenmesi lazım. Bunlar doğru ve güzel gelişmeler. İnşallah hep birlikte, çok daha güçlü bir Türkiye’ye gideceğiz. Onların da korkusu budur zaten. Diyorlar ki Türkiye’yi halletmeden biz bu İslam alemini halledemeyiz” ifadelerini kullandı.

 

MİLLETİN GENLERİNDE HALA İMAN VAR

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ardından konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz,” Bu süreçte bütün muhalefet partilerine Çanakkale ruhunu anımsatan duruşlarından ötürü teşekkür ediyorum. Gerçekten ülkemizin birliği ve beraberliği açısından, ülkemize çok ciddi bir saldırıda biz farklılıklarımızı bir kenara koyup, memleketimizi omuz omuza savunduk. Zaman zaman endişeye düşüyorduk. Acaba gençliğimiz nereye gidiyor diye. Ama baktık ki gençlerimiz tankların üstüne çıkarak bizlere vatan sevgisi imandandır hadisini hatırlatıyor. Demek ki bu milletin genlerinde hala iman var. Bu hainlere karşı duruşumuz hamdolsun bundan sonraki beraberliğimizi de daim eyler” şeklinde konuştu.

 

VATAN İÇİN MÜCADELE EDİLDİ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’ın ardından konuşan SP İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy,” 15 Temmuz gecesi hain ve sinsi bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Hamdolsun insanımızın kararlılığı, inançlı duruşu sayesinde bu bela Allah’ında yardımıyla def edildi. Hiçbir görüş ayrılığı olmadan, o ya da bu parti olmadan vatan için mücadele edildi. Bu bizim aziz milletimizin üstün gayretini gösteriyor. Bu süreçte yaşanan birliktelik hepimizin özlediği ve devam etmesini istediği bir şekilde devam ediyor. Devam etmesini de temenni ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

“İNCİRLİK KAPATILSIN”

Gürsoy sözlerini,” Darbe girişimi bir şekilde atlatıldı fakat bundan sonraki hamleler, çalışmalar, daha da önemli. Bunlara odaklanmalı. Şuan olağanüstü hal durumundayız. Hem OHAL ilan edilmiş, hem de gerçekten olağanüstü bir durumdayız. Görev yerinde olanlara Allah yardım etsin, adaletle hükmetmeyi nasip eylesin. Bu çok önemli bir husus. Yaşanan sürecin arkasında, ABD’nin, AB’nin, İsrail’in olduğuna biz adımız gibi eminiz ve İncirlik Üssünden de planlandığını biliyoruz. Hem İncirlik Üssü kapatılması, ya da Türk askerine teslim edilmesi gerektiğine inanıyoruz. AB ile üyelik görüşmelerinin de askıya alınması gerektiğine inanıyoruz. İki yüzlülükleri gün gibi ortada. Bu insanların ülkemiz üzerindeki emelleri aşikardır” ifadeleriyle sonlandırdı. Serkan BORLAK 

29 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR