Ak Parti’ nin Derince kâbusu başladı… Halit Altuntaş MHP ile el sıkıştı…

Görüşmeler Derince’ de başladı, final Akşener’ in evinde gerçekleşti…Altuntaş MHP Derince Belediye Başkan Adayı…SON NOKTAYI MERAL AKŞENER KOYDU.Uzun z...

BÜYÜT


Görüşmeler Derince’ de başladı, final Akşener’ in evinde gerçekleşti…


Altuntaş MHP Derince Belediye Başkan Adayı…
SON NOKTAYI MERAL AKŞENER KOYDU.
Uzun zamandır MHP’ den Derince Belediye Başkan Adayı olacağı söylenen eski Belediye Başkanı Halit Altuntaş Cuma akşamı hacdan dönen Meral Akşener’ in evinde yapılan uzun görüşmeden sonra adaylığı kabul etti ve MHP ile resmen el sıkıştı.

Akşener’ in İstanbul’ daki evinde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve MHP Derince İlçe Başkanının hazır bulunduğu ve oldukça uzun süren toplantıdan sonra beklenen sonuç alındı ve her iki tarafta tam bir mutabakatla sonuca vardı.
Daha önce Sancaklı ve Ünlü ile sürdürülen görüşmeler basına yansımış ve taraflar net bir cevap vermekten sakınmışlardı.
Ancak Akşener’ in evinde yapılan toplantıda görüşülmesi gereken tüm konuların gündeme geldiği, Derince’ de seçimlerin Altuntaş ile rahatlıkla kazanılacağı ve Derince için yapılan anketlerin MHP’ nin seçimi açık ara kazanabileceği en önemli ilçenin Derince olduğunun net şekilde görüldüğü bildirildi.
Bilindiği üzere 2009 yılındaki son seçimlerde Altuntaş 16.500 oy alırken MHP 2011 seçimlerinde 10.500 rakamına ulaşmıştı.

Türkiye genelinde MHP’ nin yüzde 5 oranında oylarının yükseldiği de hesaplandığında bu rakam 29-30 binleri geçebiliyor ve 23-25 bin oy arasında Belediye Başkanlığını kazanıldığı Derince’ de MHP açık ara birinci parti durumuna gelmiş oluyor.

MHP Derince’ de Altuntaş’ ı transfer etmekle birden seçimlerin en favori partisi durumuna geldi.
Bu transferde en etkili isimlerin başında İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyük Millet Meclisi Grup Başkan Vekili Meral Akşener, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı ve ve Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek geliyor.
Altuntaş’ a parti rozetini yakın bir zamanda bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ nin takacağı ve adaylık açıklaması için geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenleneceği bildirildi.

03 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR