“Eğitim Sen’e zehirli gazlarla saldırdılar”

Eğitim Sen’in 4+4+4 eyleminde önceki akşam gözaltına alınan Veysel Kaplan ve 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren sendikalar ve bazı siyasi p...

BÜYÜT

Eğitim Sen’in 4+4+4 eyleminde önceki akşam gözaltına alınan Veysel Kaplan ve 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren sendikalar ve bazı siyasi parti temsilcileri yaşanan olaylardan sonra Eğitim Sen Şubesi’nde basın açıklaması yaparak durumu kınadı.

4+4+4 eğitim sistemine tepki göstermek için üç gün sokaklarda olan Eğitim Sen üyeleri önceki gün polis müdahalesi ile karşılaşmış ve şube başkanı Veysel Kaplan dahil olmak üzere 7 kişi gözaltına alınmıştı. Olayların hemen ardından sendika binası çeşitli meslek örgütleri, siyasi partiler ve KESK’e bağlı sendika temsilcilerinin akınına uğradı. Eğitim Sen Şube Sekreteri İlker İnmez bir basın açıklaması yaparak yaşanan olayları ağır bir dille eleştirdi.

SEYAHAT ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENDİ
İlker İnmez, ilk günden bu yana Kocaeli Valiliği’nin Ankara’ya gitmelerine engel olmaya çalıştığını kaydederek, “Şube başkanımız ve bazı üyelerimiz gözaltına alınmış, yönetim kurulu üyemiz Hicran Turan ve bir üyemiz gaz sonucu hastaneye kaldırılmıştır. Halen ulaşamadığımız bazı üyelerimizden ise haber beklemekteyiz” diye konuştu. Gözaltına alınan Eğitim Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, İlhami Şahbaz, Emek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Erkan, Barış Sevindik, Orhan Bakır, Kazım Bulut, Ali Birol ve BES’li Ali Paker’in serbest bırakıldığı öğrenildi.

30 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR