Onların da hakları var

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü Derince Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda hayvan sevgisini aşılayan bilgilerin ve uygula...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü Derince Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda hayvan sevgisini aşılayan bilgilerin ve uygulamalı eğitimlerin verildiği etkinlikle kutladı. Sibirya Kurdu cinsi köpeğin getirildiği etkinlikte çocuklar bir hayvana nasıl davranılması gerektiğini öğrendi.    
 
GENİŞ KATILIM OLDU
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ile Kocaeli Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinliğe çocuklar büyük ilgi gösterdi. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliğine Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Büyükşehir Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber, Kocaeli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Algan, Hayvan Dernekleri yetkilileri ve hayvanseverler katıldı.
 
MERAKLI GÖZLERLE İZLEDİLER
Derince Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen etkinlikte sokak hayvanlarına nasıl davranılması gerektiği ve sokak hayvanları ile karşılaşıldığı zaman neler yapılması gerektiği gibi konularda öğrencilere bilgiler sunuldu. Sinevizyon gösterimi eşliğinde verilen eğitimleri öğrenciler meraklı gözlerle izledi. Uygulamalı olarak bir köpeğe nasıl yaklaşılması ve davranılmasını etkinliğe getirilen Sibirya Kurdu cinsi köpek ile öğrenen öğrenciler çok mutlu oldu.
 
HİZMETLER DEVAM EDECEK
Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz Büyükşehir olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalara çok önem verdiklerini iletti. Modern hayvan barınağı, sokak hayvanlarının yem ve suyu zahmetsiz bir şekilde aldığı Yem Pati, rehabilitasyon hizmetleri gibi bir çok hizmeti sunduklarını hatırlatan Daire Başkanı Dr. Poyraz bu hizmetlerin sokak hayvanlarının yaşama hakkına saygı duyarak uygulanan çalışmalar olduğunu ifade ederek sokakta yaşayan hayvanların da hakları olduğunu ve bu tarz etkinliklerle bu bilgileri aktarmayı hedeflediklerini aktardı. 
 
YAP-BOZ HEDİYE EDİLDİ
Hayvan Dernekleri yöneticilerinin de açıklamalarda bulunduğu etkinlikte sokak hayvanlarına yönelik bir istek ve şikâyeti olduğunda 153 numaralı Büyükşehir Zabıta ekiplerine veya ilgili belediye yetkililerine müracaat etmelerini belirtildi. Uyuyan, yemek yiyen köpeğin rahatsız edilmemesi gerektiği gibi bilgilerin verildiği eğitimlerin sonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yap-bozlar 4 Ekim Hayvanları Koruma günü etkinliğine katılan öğrencilere hediye edildi.

07 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR