O habere bir yalanlama da üniversiteden geldi

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ‘havuz sefası’ yaptıkları gerekçesi ile yapılan bir ha...

Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün ‘havuz sefası’ yaptıkları gerekçesi ile yapılan bir habere Valilik’ten sonra KOÜ’den de yalanlama geldi. Rektör Hülagü’nün imzası ile yapılan haberde, rektör ve Vali’nin böyle bir ortamda ailecek bulunmadığının altı çizildi ve yapılan haberin doğru olmadığı, konu hakkında yasal yollara başvurulacağı ifade edildi.

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMA

“İlimizde yayımlanan Bizim Kocaeli Gazetesi’nin 16 Kasım Pazartesi tarihli nüshasında ve internet sayfasında yer alan “Vali ve Rektör havuz sefası mı yapıyor?” başlıklı asılsız, yalan ve iftira niteliği taşıyan haber gerçeği yansıtmadığı gibi, kentimizin ve üniversitemizin en üst düzey yönetici ve ailelerinin kişilik haklarını ve saygınlıklarını ihlal eder mahiyette olduğundan, kamuoyunun sağlıklı biçimde aydınlatılması ve gerçeğe aykırı düşüncelerin düzeltilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

İlgili haberde yazılanın aksine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve ailesi ile Üniversitemiz Rektörünün ailelerinin, ne gazete haberinde belirtilen günde, ne de başka herhangi bir tarihte Üniversitemiz kapalı yüzme havuzunu kullanması söz konusu olmadığı gibi, buraya herhangi bir ziyaretleri de söz konusu değildir.

İlgili haberde, olayın geçtiği belirtilen “Perşembe” günleri de, Üniversitemiz kapalı yüzme havuzunda tam gün Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ders Uygulaması bulunmakta ve saat 18.00-20.00 arası da akademik ve idari yöneticilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu itibarla gerek gerçeğe aykırı haberin sunuluş şekli ve başlığı ve gerekse içinde yer alan “...belli aralıklarla sosyal tesislerde bulunan kapalı yüzme havuzunun kapatılarak ailelerle birlikte yüzüldüğü...” cümlesi iftira niteliğinde, son derece yakışıksız ve seviyesiz olup, basın ahlaki ile bağdaşmasına da imkan bulunmamaktadır.

Öte yandan her ne kadar ilgili haber gerçeği yansıtmamakta ise de, Üniversitemizin sosyal tesisleri ve kapalı yüzme havuzu tüm halkımıza ve kentimiz bürokratlarına açık olup, bu bağlamda Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu'nun Üniversitemiz tesislerinde spor yapacak olması da son derece normal bir durum olup, Sayın Valimiz teşrifleri ile de Üniversitemizi ancak onurlandırırlar.

Üniversitemiz kapalı yüzme havuzu, tüm öğrencilerimiz, personelimiz ve halkımızın kullanımına sunulmuş olup, kapalı yüzme havuzunun çalışma saatleri ve haftalık kullanım programı şu şekildedir:

Pazartesi: Saat 9.30-20.15 arası Serbest Kullanım

Salı: Saat 09.30-16.30 arası Serbest, 17.00-18.45 arası Bayan Seansı, 18.45-20.15 arası Serbest Kullanım

Çarşamba: Saat 09.30-20.15 arası Serbest Kullanım

Perşembe: Saat 09.00-17.00 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ders Uygulaması, Saat 18:00-20:00 arası. Akademik ve İdari Yöneticilerin Kullanımı

Cuma: Saat 09.30-12.00 arası Serbest Kullanım, Saat 13.00-17.00 arası Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ders Uygulaması, Saat 17.00-18.45 arası Bayan Seansı, Saat: 19.00-20.30 arası Erkek Seansı

Cumartesi: Saat 10.00-20.15 Serbest Kullanım

Pazar: Saat 10.00-20.15 Serbest Kullanım

Sorumlu gazetecilik gereği asılsız haberin ilgili gazetede bu şekilde düzeltilmesi için Rektörlüğümüzce yasal işlemler başlatılmış olup, kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

17 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR