Atık yağ kampanyasına destek devam ediyor

Bu kapsamda İlçe genelinde Kurum, kuruluş, muhtarlıklar, esnaflar ve vatandaşlar çalışmayı takdir ederken destek vermeye ve projeye sahip çıkıyor.  ...

BÜYÜT

Bu kapsamda İlçe genelinde Kurum, kuruluş, muhtarlıklar, esnaflar ve vatandaşlar çalışmayı takdir ederken destek vermeye ve projeye sahip çıkıyor.

 

Gölcük Belediyesi Çevre Mühendisi Serkan Aksöz bir açıklama yaparak, Gölcükte bitkisel atık yağ toplama çalışmaları sonucunda 1 yıllık periyotta hanelerden, muhtarlıklardan, Eğitim dönemi içinde okullardan, işletme ve fabrikalardan önemli ölçüde bitkisel atık yağ alınmış bulunuyor.

 

Gölcük Belediyesi Çevre Mühendisi Serkan Aksöz farkında olmadan çevreye ne kadar büyük bir zarar verildiğini aktardı. Çevre sağlığı açısından büyük tehlike yaratan bu yağların, birden fazla tekrar kızartma işlemine tabi tutulması insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Evlerde kullanılarak lavabolara ve çöpe dökülen 1 lt kızartmalık atık yağın 1 Milyon Litre suyu içilemez ve kullanılamaz hale getirmektedir dedi.

12 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR