Kandıra’nın başhekiminden istifa açıklaması

Uzun yıllar Kandıra Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik yapan Uzm Dr Adil Kurban, geçtiğimiz Salı günü itibariyle görevinden istifa etmişti. İstifası ar...

Uzun yıllar Kandıra Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik yapan Uzm Dr Adil Kurban, geçtiğimiz Salı günü itibariyle görevinden istifa etmişti. İstifası ardından çıkan bir takım iddialara internet sitesi üzerinden cevap verme gereği duyan Adil Kurban, “İstifam, Genel Sekreterimle yaptığım bir görüşmede, beraber alınan bir karar üzere lüzumu görülerek olmuştur. Bu istifam beni bu büyük aileden ayırmamıştır” şeklinde konuştu.


ŞİMDİYE KADAR AÇIKLAMA YAPMADI

Göreve geldiği günden beri hastane ile ilgili istatistiksel verileri de paylaşan Adil Kurban, “Son zamanlarda istifamla ilgili hakkımda çıkan haberleri düzeltme gereği duymuş durumdayım. Bilindiği gibi bugüne kadar herhangi bir basın açıklaması yapmamış olduğum gibi mevcut yazılarda olan yanlış yorum ve ifadelere düzeltme de yapmadım” dedi.


ANLAŞMAZLIKLAR KİŞİSELLEŞTİRİLEMEZ

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği’nin büyük bir aile gibi olduğunu kaydeden Kurban, “Tabi ki her ailede olduğu gibi bizim ailemizde de dönem dönem bazı anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bu yaşanan anlaşmazlıklar kişisel olmadığı gibi kişiselleştirilemez ve halkımızın sağlık ihtiyacının karşılanmasında en iyiyi yapmak içindir” ifadelerine yer verdi.


GELİŞİM ÖRNEK DÜZEYDE

İstifasının Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Aydınlık ile yaptığı bir görüşme sonucu beraber alınan bir karar olduğunu yineleyen Adil Kurban, “Bu istifam beni bu büyük aileden ayırmamıştır. Hastanemizin bu süre içerisinde gelişmesi örnek gösterilecek bir düzeyde olmuştur” dedi.


MAKAMLAR BAKİ DEĞİLDİR

Kurban son olarak, “Bu makamlarda hizmet etmeme sebep olan, beni bu hizmette destekleyen tüm idarecilerime, temsilcilere teşekkürü ayrıca borç bilirim. Makamlar baki değildir. Önemli olan bu veballi yerlerde halkı, Hakkı razı edecek işleri yapabilmektir. Bundan sonra görev yapacak idarecilere başarılar dilerim” diyerek açıklamasını noktaladı. 

13 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

KANDIRALI - Hiç senden başka görevden alınan ve ayrılan başhekimlerden basın açıklaması, basın şovu yapan varmı. Geç bunları şov yapma Kandıranın hali belli.

Yanıtla . 0Beğen 13 Ağustos 10:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR