100’lerce gencimiz iş sahibi yaptık

  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarete, AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Bilal Kanc...

BÜYÜT

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarete, AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Bilal Kanca, Meclis Üyesi Adayı Yaşar Keskin de katılım sağladı. Esnafların dükkanlarına konuk olan ve her biriyle sohbet eden Başkan Doğan, vatandaşların taleplerini de dinledi.

TEMİZLİK İŞÇİSİ

Her zaman esnafın yanında olduklarının vurgusunu yapan Doğan, sanayi sitesinin sorunlarını dinlediklerini ve sitenin içinde temizlik için belediye olarak temizlik işçisi tahsis edeceklerini söyledi.  Öte yandan Doğan, sitenin aydınlatmayla alakalı sorunu konusunda da SEDAŞ’la görüşeceğini ve konunun çözümü için çaba sarf edeceğini söyledi.

‘UMUT TACİRLİĞİ YAPIYOR’

Her gencin iş sahibi olması için proje ürettiklerini söyleyen Doğan, “Bu konuda işsiz gençlerimizin iş sahibi olması en büyük arzumuzdur. 5 yıldır yaptığımız projelerle 100’lerce gencimiz iş sahibi olmasını sağladık. Cephanelik, Gölkay Park, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, etüt salonları, emekli evleri gibi yerlerde birçok istihdam sağladık. Özellikle yeni dönemde yapacağımız büyük projelerle hedefimiz işsiz hiçbir genimizin kalmamasıdır. Biz bazı demode siyasetçiler gibi insanlara iş vaadi verip oylarını istemiyoruz. İş vaadiyle umut tacirliği yapmıyoruz bunlar çirkin şeyler.

“İSTİHDAM PROJESİ”

Aynı kişilerin bu konudaki sicilleri bozuk. Daha öncede seçim kazanmak için 3 bin kişiyi işe alıp seçimden sonra işten atan bu kişiler yüzleri kızarmadan yine gençlerimizi aldatıyorlar. Gençlerimize sesleniyorum bunlara kanmayın. Bu kişiler koltuk derdindeler. Sizlerin iş sahibi olmanız gibi bir dertleri yok biz ise size yeni dönemde hiçbir genimizin bile hangi görüşte olursa olsun işsiz kalmaması için projeler hazırladık.

“ İŞSİZ KALMAYACAK”

Bir tanesi de istihdam projemizdir. Sizlere kuracağımız istihdam merkezinde özellikle yetenekleriniz doğrultusunda iş yerlerini oluşturacağız ve bizlerde referans olup sizleri iş sahibi yapacağız. İstihdam projesi sayesinde bir tane bile gencimiz işsiz kalmayacak. Biz gençlerimizi seviyoruz genç dostu bir belediyeyiz. Sadece gençlerimiz için değil, işsizlerimizin umudu ve iş kapısı olacaktır. Hedefimiz her yaştaki işsizimize iş bulabilmektir. 

26 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR