İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç “Meclisi siyasi şovdan uzak tutmaya çalışacağız”

İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, “İl Genel Meclisinin yapısı herkese anlatılmalı. Halkımızın sorunlarını gereken makamlara taşımak görevimizdir. M...

BÜYÜT

İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, “İl Genel Meclisinin yapısı herkese anlatılmalı. Halkımızın sorunlarını gereken makamlara taşımak görevimizdir. Meclisi siyasi şovdan uzak tutmaya çalışacağız. Bütün kurum ve kuruluşlarla irtibatımız güçlenecek” dedi.

Ali Ayaz’dan İl Genel Meclis Başkanlığını devralan Fahim Kılıç, meclisi siyasi şovdan uzak tutmaya çalışacağını söyledi.
Kılıç’a nasıl aday olduğunu, nasıl bir seçim strateji uyguladığını, bundan sonra neler yapacağını sorduk.

İl Genel Meclis başkanlığını ne zaman düşündünüz?
2009 yılında ilk seçildiğimde meclis başkanlığını düşünürken, yapılan istişareler neticesinde 2011 yılında aday olmam konusunda görüş ortaya çıkması sonrasında adaylıktan vazgeçtim. Bir yere aday çıkarken aynı ilçeden arkadaşlarının yanında olması büyük önem arz ediyor. Arkadaşlarıma ifade ettim, yanımda oları durumunda aday olacağımı, olmamaları durumunda aday olmayacağımı dile getirdim. Arkadaşlarım güzel bir duruş sergilediler. Meclis başkan adaylığımı erken açıkladım. Erken açıklıyorsun diyenler oldu. Mesafe olarak daha fazla mesafe kat etmem gerektiğini biliyordum.

Nasıl bir seçim stratejisi uyguladınız?
Bütün meclis üyelerimizle dostluğumuz bulunmaktadır. Ancak seçilmişler tarafından seçilmek oldukça zordur. Bunu bu dönem çok daha net gördüm. 1.5 aylık bu süre zarfında birçok arkadaşımı eşimle birlikte ziyaret ettim. Bir çoğunun iş yerine gittim. İlçelere gittim. Hepsine ulaştım. Hepsi çok olgun ve sıcak karşıladılar. 4 aday arkadaşımız çok güzel bir şekilde yarış içerisinde olduk. Siyasi bir yarıştan öteye geçti. Keyifli bir süreç oldu. Oy hesabında bulunmadım. Arkadaşlarıma bana oy verin demedim. Bunu saygısızlık olarak düşündüm. Kendimi anlattım. Bu işe 24 saat ayırabiliyorum. Bütün işlerimi çocuklarım götürüyor. Siyaset keyif veriyor. Bütün servetlerden daha önemlidir. Arkadaşlarımın teveccühleri ile görev aldım. Başka arkadaşım da seçilseydi kendim kazanmış gibi hissedecektim. Kaybedenin olmadığı bir seçim oldu. Partimiz kazandı.

İl Genel Meclisin önemli yaptırımının olmadığı yönünde eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?
İl Genel Meclisi kentimizde ki yapısı ve statüsü değişmiştir. 2006 yılında Büyükşehir Belediyesi kanunu sonrasında il sınırları belediye sınırları olarak kabul edildi. Böyle olunca İstanbul ve Kocaeli’de İl Özel İdaresi’nin köylerde yapacağı işler daha da azaldı. Bütün hizmetler Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Ancak halkımıza da ve teşkilat mensuplarında alışa gelmiş gelenek devam etmektedir. Her şeyi bizlerin yapması bekleniyor. Bizim işimiz eğitim, sağlık, MOBESE gibi önemli yatırımlar bizden çıkmaktadır. Basındaki başka arkadaşlarımız konuları objektif anlatmıyor. Bu yönde gelen eleştiriler sonrasında bir iş yapmadığımız gibi bir durum gösteriliyor. İl Genel Meclisin yapısının herkese anlatılması gerekiyor. Halkımızın sorunlarını gereken makamlara taşımak görevimizdir. Meclisi siyasi şovdan uzak tutmaya çalışacağız. Bütün kurum ve kuruluşlarla irtibatımız güçlenecektir. Alınan kararların takibine büyük önem verilecek. Yapılan yatırımların sağlıklı ilerlemesi sağlanacaktır. Bu dönem bu yapı değişecektir. Yasanın yetkilerini kullanacağız.

Fahim kiliç
İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, “Siyaset keyif veriyor. Bütün servetlerden daha önemlidir” dedi.


Fahim Kılıç kimdir?
1959 Ardahan doğumlu. 1974 yılından bu yana Kocaeli’de ikamet ediyor. Bir yıl Körfez ilçesinde ikamet etti. Kartepe ilçesine taşındı. Kartepe Köseköy’de ikamet ediyor. Goodyear’dan emekli oldu. Burada işyeri baş temsilciliği görevinde bulundu. Siyasi hayatına gençlik yıllarında CHP, daha sonra 91 yıllarında SHP’de, ardından SP saflarına geçti. AKP’nin kuruluşunda yer aldı. AKP Köseköy kurucu belde başkanı oldu. 2004 yılında Merkez ilçeden il genel meclis üyeliğine aday oldu. Kartepe ilçesi kurucu yöneticili yaptı. Evli 2 çocuk babası, 2 torun sahibi.

18 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR