CHP kendini tatbikatla sınayacak

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, KYÖD’te düzenlediği akşam yemeği ile kendilerini bir yıldır izleyen ve haber yapan gazete muhabirleri ve köşe...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, KYÖD’te düzenlediği akşam yemeği ile kendilerini bir yıldır izleyen ve haber yapan gazete muhabirleri ve köşe yazarlarına teşekkür etti

Yaptıkları işlerin ve ortaya koydukları projelerin bu kadar ilerlemesini ve kamuoyunun projelerden haberdar olmasını sağlayan gazetecilere şükranlarını sunan Selman Yıldırım, “Bizi hiç yalnız bırakmadınız ve gerekirse bizimle dağ tepe dolaştınız. Şahsım ve partim adına sizlere şükranlarımı sunarım” dedi.

“PROJELERİMİZLE ÜLKEYE
ÖRNEK OLDUK”

Başlattıkları projelerde Türkiye’ye örnek olduklarını kaydeden Yıldırım, “Çalıştaylarımızla, Alo Derdim Var telefon hattımızla, köy projelerimizle herkese örnek olduk. Hatta partimiz tarafından zaman içinde dışlanmış arkadaşlarımızı bile parti için çalışır hale getirdik” dedi.

HAZIR OLUP OLMADIĞIMIZI
AYIN SONUNDA GÖRECEĞİZ

Yemek öncesi kısa bir konuşma yapan Yıldırım, “Hazır olup olmadığımızı ve eğitimlerimizin gerçekten hedefine ulaşıp ulaşmadığını bu ayın sonunda yapacağımız tatbikatla göreceğiz. Tüm sandık görevlisi arkadaşlarımızı 31 Mayıs tarihinde gerçekten bir seçim varmış gibi Bekirdere Mevlana Kültür Merkezi’nde bir tatbikata tabi tutacağız. Burada yüzde 100 başarılı olacağımızı söylüyorum” şeklinde iddialı konuştu.

1 HAZİRAN’DAN
İTİBAREN HAZIRIZ

1 Haziran tarihinden itibaren tamamen hazır olacaklarının sözünü verenYıldırım, “Bu kenti nasıl yöneteceğimize karar vermeden önce tüm hazırlıklarımızı bitirmiş olacağız. Kadrolarımızı ve yetenekli proje üreten ekiplerimizi bile hazır hale getiriyoruz. Bu kentin kötü yönetildiğini söyleyip duruyoruz ya bunu da ispat edeceğiz. Sadece bu kent kötü yönetilmiyor. Ülke kötü yönetiliyor” dedi.

GÜVERCİNLİK’E SON
GÜNEŞ GİTMİŞTİ

Köy ziyaretlerine gereken önemi verdiklerinin altını çizen Yıldırım, “Bakın Güvercinlik Köyü’ne ziyarete gittik ve ne öğrendik biliyor musunuz? Güvercinlik köyüne giden en son CHP milletvekili bundan 45-50 yıl önce Turan Güneş’miş. Utandık. Böyle şey olur mu diye? Ama köylümüze gereken önemi verdiğimizi bilmelerini istiyorum. Bakın çıkarılan Büyükşehir Yasasını köy köy gezerek anlatıyoruz. Hizmet gitmeyen köylerimizi anlatıyoruz. 6360 sayılı yasa ile köylülerimizin başına neler gelecek birkaçını sıralayayım; Mesela, yasa yürürlüğe girdikten sonra köy muhtarları tüzel kişilikleri ortadan kalkacağı için nikah kıyamayacaklar.

CENAZE İŞLEMİ İÇİN
KENTE GİDİLECEK
Ölenler için defin ruhsatı bile veremeyecekler. Bunun için kente inilip ölümü onaylanıp ondan sonra evrak işlemi bitince cenazenizi köyünüzde toprağa verebileceksiniz. Mesela şimdi köyünde ev yapmak isteyenlerden hiçbir harç alınmıyor ama yasa yürürlüğe girince kendi arazisine ev yapmak isteyen köylümüz en az şehirdeki kadar harç yatıracak. Bu rakam şu an itibariyle en az 5 bin 500 TL’dir. Şimdi emlak vergisi ödemiyorlar ama yasa yürürlüğe girince aynı kent merkezindeki gibi yüksek rakamlardan arsa ve ev vergilerini çatır çatır ödeyecekler. Köyler ortadan kalkıp her yer mahalle olunca ve yasa yürürlüğe girince artık mahallelerde hayvan bakmak yasak olacağından hayvanda besleyemeyecekler. İnekler ve öküzler olmayacak. Hayvancılık yapamayacaklar” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Haber:Aybey KAHRAMANLI

14 Mayıs 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR