Sefa Sirmen beraat etti

İSU’da haklarında görevi kötüye kullanma suçu nedeniyle dava açılan Sefa Sirmen, 23 sanıkla birlikte beraat ettiSefa Sirmen’in İzmit Büyükşehir Beledi...

BÜYÜT

İSU’da haklarında görevi kötüye kullanma suçu nedeniyle dava açılan Sefa Sirmen, 23 sanıkla birlikte beraat etti
Sefa Sirmen’in İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İSU’ya yapılan bazı alımlarda ve ihalelerde görevi kötüye kullanma suçuyla haklarında Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. İSU’da görevi kötüye kullanma suçları nedeniyle 1999-2002 yılları arasına haklarında dava açılan Sefa Sirmen ve 23 sanık beraat etti.

BERAATLARINI TALEP ETTİ
Geçtiğimiz günlerde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz olarak yargılanan sanık Erkan Keraboğlu ile sanıkların avukatları katıldı. Mahkemenin cumhuriyet savcısı dosyayla ilgili kararını açıklayarak İSU Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Sirmen, genel müdür ve personelinin söz konusu eylemlerde ihaleye fesat karıştırmak haksız kazanç sağladıklarına dair açık ve somut kanıt bulunmadığını ve beraatlarını talep etti.

YARGITAY’A GÖNDERİLDİ
Mahkeme kısa bir aranın ardından tüm sanıkların İSU Genel müdürlüğüne verdiği yetki sınırları içinde ve yönetmeliğe uygun olarak pazarlık usulü alım niteliğinde olduğu, birden fazla kişiden yazılı ve sözlü teklif aldıkları, bilirkişi raporunda da zarar tespit edilemediğine karar vererek dosyada yargılanan tüm sanıkların ayrı ayrı beraatlarına karar verdi. Dosya onanmak üzere Yargıtay’a gönderildi.

Beraat eden isimler;
Dava kapsamında; Ekrem Ertaç, Ömer Şişman, Mehmet Yaman, Salim Kukul, Osman Özbay, Erkan Keraboğlu, Hidayet Akar, Mustafa Tuğrak, Sezgin Özten Tuncay, Azmi Akyol, Temel Çağlayan, Fatih Tok, Kadir Ataman, İsmet Rıza Çebi, İbrahim Turgut, Remzi Polat, Ensar Taşkın, Hasan Emre, Tamer Aktaş, Veysi Adnan Yavuz, Sefa Sirmen, Hakkı İnce ve Hüsamettin Oral hakkında dava açılmıştı.

03 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR