DSP’ye dört vekillik başvurusu daha

Demokratik Sol Parti (DSP)’de Kocaeli Milletvekili aday adaylığı için başvurular devam ediyor. Önceki akşam parti binasında basın toplantısı düzenley...

BÜYÜT

Demokratik Sol Parti (DSP)’de Kocaeli Milletvekili aday adaylığı için başvurular devam ediyor. Önceki akşam parti binasında basın toplantısı düzenleyen DSP İl Başkanı Hayati Özzeren; Güldane Abay, Kadir Uğur Yılmaz, İbrahim Ekşi ve Nuri Özkara’nın resmi adaylık başvurularını kabul etti. Toplantıda adaylara hayırlı olsun dileklerini ileten Özzeren, bugün Ankara’da bulunan DSP Genel Merkezi’nde il başkanları toplantısı gerçekleştireceklerini ve toplantı gündeminin ‘Solda birlik ve ittifak’ olduğunu açıkladı.


“SON BAŞVURU MART’IN İLK HAFTASI”

Adayların başvurularını kabul ettikten sonra açıklama yapan Hayati Özzeren, “Bugün dört adayımız daha müracaat etti. Aday adaylığı başvurularımız Mart ayının ilk haftasına kadar devam edecek. Şu an 25 aday adayımız var. Zannediyorum bu sayı daha da artacak” dedi. Ülke gündemine yönelik açıklamalarda da bulunan Özzeren, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Türbesi’nin boşaltılmasına değinerek, “AKP iktidarı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir toprak kaybına neden olmuştur” ifadesine yer verdi.

 

“HALKIMIZ BU GİDİŞATA  DUR DİYECEKTİR”

Vatan toprağının kaybedilmesinin çok üzücü bir durum olduğunu ifade eden İl Başkanı Özzeren, “Kendilerine ‘Osmanlıcıyız’ diyen hükümet, onlardan kalan toprağı kaybetmiştir. Çok saçma ve kurtarma operasyonu dedikleri operasyonda ‘Zafer kazandık!’ naraları atmaktadırlar. Türk ordusunu bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. İç güvenlik yasa tasarısı paketiyle de zaten getirilmek istenen polis devletinin adımları kilometre taşları gibi atılmaktadır. Eminim halkımız 7 Haziran seçimlerinde AKP hükümetine dur diyecek ve bu gidişe son verecektir” şeklinde konuştu.


“DSP’NİN NEFERLERİNDEN BİRİYİM”

Başvurusunu yapan Güldane Abay, “24 yıldan beri DSP’nin neferlerinden biriyim. DSP’de olmanın gururunu ve heyecanını hala ilk günkü gibi yaşıyorum. 2011’de de adaydım. Yine aday adayıyım. İnşallah vatana millete hayırlı olur” dedi. Kadir Yılmaz ise “Malumunuz, iktidarın ülkemize verdiği çok büyük zararlar var. Ülkenin gündeminde Süleyman Şah Türbesi’nin terkedilmesi mevzusu var. Bu ülkede çekirdek kadar toprak bile kıymetlidir. Bizim annemiz rahmetli Cengiz Topel’in annesinden daha kıymetli değil. Eğer toprağımız için anneler ağlayacaksa, benim annemin ağlamasına ben razı değilim” ifadelerini kullandı.

 

“HİZMET İÇİN VARIM”

Başvurusunu yapan İbrahim Ekşi, “Kuruluşundan beri DSP’de merkez ilçede görev yaptım. Partim için koştum. Hiçbir şeyi gözetmeden halk ve insanlara hizmet için her zaman varım” şeklinde konuştu. Son olarak konuşan Nuri Özkara, “DSP’nin engellilere vermiş olduğu haklar yıllardır aynı şekilde devam etmektedir. DSP’nin engelli adayı her zaman vardır, var olacaktır. Bir de şunu söylemek istiyorum. Basın susturulamaz. Konuşma özgürlüğümüzü kimse elimizden alamaz. Çünkü biz basınla beraber varız, basınla beraber olacağız. Her zaman basının yanındayız” dedi.

 

GÜLDANE ABAY KİMDİR?

İstanbul’da 1961 yılında doğan Güldane Abay, Maçka Teknik Üniversitesi Şan Bölümü’nü 3. Sınıfta yaptığı evlilik sebebiyle bıraktı. DSP’de daha önce kadın kollarında görev alan Abay, 2011 yılında milletvekili aday adayı, 2014 yerel seçimlerinde de belediye meclis üyesi adayı oldu. Bekar olan Abay 3 çocuk annesi.


KADİR UĞUR YILMAZ?

1977 Kars doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Yılmaz, şu an Sakar Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi okuyor ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde çift anadal yapıyor. VARYAP İnşaat ve Dekorasyon Şirketi’nin sahibi olan Yılmaz DPS’de Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Evli olan Yılmaz’ın iki kızı var.


İBRAHİM EKŞİ KİMDİR?

Düzce’de 1953 yılında doğan İbrahim Ekşi ilkokul mezunu. Seka Fabrikası’ndan emekli olan Ekşi, 1977 yılından beri İzmit’te yaşıyor. Daha önceleri DSP’nin merkez ilçe yönetimlerinde görev alan Ekşi, belediye meclis üyeliği görevini üstlendi. Evli olan Ekşi, iki çocuk babası.


NURİ ÖZKARA KİMDİR?

Nuri Özkara, 1961 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. DSP’nin kurucu üyelerinden olan Özkara, 1991-95 yıllarında Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan Özkara, Körfez İlçe Sekreterliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Kocaeli Meslek Lisesi mezunu olan Özkara’nın asıl mesleği elektrik teknikerliği. Özkara evli ve üç çocuğu var. Hilal GÜDÜCÜ

23 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Ali. Akbaba - 7, Haziran, 2015, Genel. Milletvekili. Seçiminde. D S P. den. Îstanbul, birinci. Bölgeden. Millet. Vekili. Olmak. Îçin, baş. Vuru. Formunu. doldurmak. istiyorum. Saygılarımı. Sunuyorum. Efenbdim.

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 21:51
01

Ali. Akbaba - DSP, nin, 7, Haziran. 2015. Genel. Seçiminde. Milletvekilik. için. Baş. Vuru. Formunu. Doldurmak. istişyorum. Selamlar.

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 21:51
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR