Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Dubai Port iddialarını yanıtladı

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada limanın inşaat faaliyetlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 29 Haziran 2007 tarihinde verildiği ve...

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada limanın inşaat faaliyetlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 29 Haziran 2007 tarihinde verildiği ve buna göre inşaatın hukuka uygun şekilde devam ettiği bildirildi.

 

“2009 TARİHLİ ÇED RAPORU İPTAL OLDU”

Proje ile ilgili olarak bakanlığa sunulan 31 Temmuz 2009 tarih ve 1739 karar numaralı ÇED Olumlu kararının; Kocaeli 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğinin dile getirildiği açıklamada, “İptal kararına istinaden söz konusu ÇED Olumlu kararına konu alanlarda herhangi bir çalışmanın yapılmaması hususu Bakanlığımızın yazısı ile firma yetkililerine tebliğ edilmiş ve karar yerine getirilmiştir. Anılan ÇED Kararı kapsamında hiçbir çalışma ve faaliyet yapılmamaktadır. Konu müdürlüğümüzün gözetimi altındadır” denildi.

 

“LİMAN YASA DIŞI DEĞİL”

Dubai Port Liman inşaatında devam eden inşaat çalışmalarının yine Bakanlık tarafından verilen 29 Haziran 2007 tarihli ve 6984 numaralı ÇED Olumlu kararına istinaden devam ettiğinin de altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Liman inşaatı hukuka uygun olarak sürmektedir. Bu çalışmaların yasa dışı olarak gösterilmesi ve konunun çarpıtılmasını kabul etmek mümkün değildir”

01 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR