Sanayi cinayeti davası son aşamada

Yusuf Kardüz’ü öldüren Kullar Mahmut Paşa Mahallesi’nde bulunan market sahibi Muharrem Yavuz’un yargılanmasına devam edildi. Mahkeme bilirkişi raporla...

BÜYÜT

Yusuf Kardüz’ü öldüren Kullar Mahmut Paşa Mahallesi’nde bulunan market sahibi Muharrem Yavuz’un yargılanmasına devam edildi. Mahkeme bilirkişi raporlarını inceledi, sanık müdafi Av. Kamil Şirin süre istedi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında gerçekleşen olayda Kullar Mahmut Paşa Mahallesi’nde market işleten Muharrem Yavuz, kedisine borcu olduğu halde ödemediğini iddia ettiği Yusuf Kardüz’ü Sefa Sirmen Sanayi Tesisinde silahıyla ateş ederek öldürmüştü. Cinayetin ardından ilk duruşma Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Görülen davada sanığı avukat Kamil Şirin savunurken, maktül Yusuf Kardüz’ün yakınlarını avukat Kani Ertuğrul savundu. Görülen duruşmaya maktul Yusuf Kardüz’ün eşi Nursen Kardüz, kardeşleri Fazlı Kardüz, Bekir Kardüz, Cihan Kardüz, çocukları Aysel Özata, Yunus Kardüz ve Abdullah Kardüz de katıldı. Duruşmada tanık Abdurrahman Karaosmanoğlu hazır bulundu. Mahkeme heyeti bilirkişi raporlarını inceledi. Tanık Karaosmanoğlu mahkeme heyetine verdiği ifadede, “Ben sanık Muharrem Yavuz’u tanıyorum. Olayı görmedim. Olaydan sonra bana geldi, bir kişinin kendisine borcu olduğunu, o kişinin 3 yıldır borcu ödemediğini, şahsı sanayide gördüğünü, şahsın önce kendisine küfrettiğini ardından ise yumrukla saldırdığını kendisinin de silahıyla ateş ettiğini söyledi. Olayla ilgili bildiklerim bunlardır” dedi.

SAVCI MÜTALASINI VERDİ
Görülen duruşmada Cumhuriyet savcısı verdiği mütalasında, “Sanığın olay günü sanayide bir iş yerinde alacak verecek davası yüzünden tartıştıkları, bulundurma ruhsatı olmayan tabancayı taşıdığı, sanığın maktüle yakın mesafeden ateş ettiği anlaşıldığı, sanığın işlediği suçu alacağı olduğu için işlediği ve sanığın cezalandırılmasına mütalaa olunur” şeklinde konuştu.

SAVUNMA TARAFI SÜRE İSTEDİ
Davacı taraf avukatı Kani Ertuğrul suçun sabit olduğunu ve sanığın cezalandırılmasını istedi. Savunma müdafii Av. Kamil Şirin ise savunma için mahkeme heyetinden süre istedi. Mahkeme heyeti aldığı karar ile Kamil Şirin’in talebine uyarak savunma tarafına süre verdi. Dava 22 Mart 2011 tarihine ertelendi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR