Doğan dev projelerle tekrar İzmit Belediyesi’ne talip

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, resmi aday adaylık başvurusunu yaparak ikinci döneme talip oldu. Doğan, “İzmit bizim hizmetlerimizi sevdi. Biz za...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, resmi aday adaylık başvurusunu yaparak ikinci döneme talip oldu. Doğan, “İzmit bizim hizmetlerimizi sevdi. Biz zaten bu şehrin insanına aşığız. Dev projelerle geliyoruz” dedi
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dün AKP İzmit Belediye Başkan aday adaylığı resmi başvurusunu yaparak ikinci döneme talip oldu. Doğan AKP İzmit ilçe binasına gelerek başvuru dosyasını İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’a teslim etti. Doğan, gövde gösterisi yapmak yerine sade bir başvuruyu tercih etti. Doğan’ın başvurusu dosyasını teslim alan Korkmaz, “Partimize yoğun bir teveccüh var. Bu parti şehre damgasını vuran bir parti. Başkanımızla üç yıldır birlikte çalışıyoruz. Çok başarılı bir dönem geçirdi. Ak Parti’nin hizmet anlayışını dolu dolu yansıttı” dedi.
HİZMET ETME MÜCADELESİ
Doğan’ın yeniden hizmet etmek istemesinin sevindirici olduğunu söyleyen Ali Korkmaz, “Halkın teveccühü İzmit’in vizyon bir kent olduğunun göstergesi” şeklinde konuştu. Ardından söz alan Doğan ise, “Bu gün siyasi hayatın önemli adımlarından birini atıyoruz. Şehrimize, ülkemize ve partimize hayırlı olsun. Bizler siyasi anlayışımızda makam mevki mücadelesi değil hizmet etme mücadelesi anlayışından geliyoruz. İzmit halkı Nevzat Doğan olarak bana 50 yıldır yaşadığım bu şehirde bana çok güvendi, çocuklarını bana emanet etti” ifadelerine yer verdi.
KURUŞU ZİYAN ETMEDİK
İzmit halkının kendisine vekillik emanetini de teslim ettiğini hatırlatan Doğan, “Ankara’ya giderken bir tıp merkezi hayalken, bu şehir şimdi yanık merkezi, araştırma hastanesi, onkoloji gibi hastanelerle birlikte 13 hastane kazandı. İzmit halkı gene bize güvendi ve İzmit Belediye Başkanlığını verdi. Biz de emanetin kuruşunu ziyan etmedik. Kendi zamanımıza göstermediğimiz zamanı milletin zamanına gösterdik. Çok çalıştık. Az zamanda, az para ile çok iş yaptık. Çok proje ürettik. İzmit Belediye başkanlığına başladığımızda iki buçuk yıl kurulum ile geçti. Son iki buçuk yılda Kocaeli’nde ilklerin ve enlerin yaşandığı çalışmalar yaptık” diye konuştu.
HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI
CHP’yi eleştirerek 15 yılda yapılan birkaç proje ile kendi döneminde yapılan projelerin mukayese edilmeye çalışıldığını kaydeden Doğan, “Osmanlı zamanından beri bu kentte bir taş üstüne taş koyan herkese çok teşekkür ederiz. Ancak biz belediyecilikte kendi tarzımızı oluşturduk. Çok çalışan, koşan bir belediye tarzı oluşturduk. Halkın hukuku için gözünü budaktan ayırmayan bir belediyecilik anlayışı benimsedik. Herkesin belediyesi ve belediye başkanı anlayışını taşıdık. Gerektiğinde kurumlar arası ilişkilerde halkın ve İzmit’in çıkarlarını koruyan ve şehre yeni kaynaklar üreten bir belediye başkanlığı anlayışı ile hizmet ettik” ifadelerine yer verdi.
HİZMETLERİMİZİ SEVDİLER
İzmit’in kazandığını ve kazanmaya devam edeceğini söyleyen Doğan, “İzmit halkı bu dört buçuk yıl içinde yeni yapılanan bir ilçe belediyesi olmasına rağmen çok farklı sosyal ve fiziki projeleri kazandı. Ekopark, tarih koridoru, Cephanelik, bisiklet şehri İzmit gibi birçok yeni hizmetle tanıştı. İzmit bizim hizmetlerimizi sevdi. Bizi de sevdi. Biz zaten bu şehrin insanına aşığız. Bu şehrin insanına hizmet etme muradından başka beklentimiz yok. Halkın bu teveccühüne layık olduk ve şehrimizi turizm, kültür ve sanat kenti yapma kararı aldığımızdan bu gün müracaatımızı yaptık. Tek başına güçlü bir iktidarın belediyesi olma avantajını da yaşadık” dedi.

01 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR