Ayyıldız: HDP’nin bu durumu Recep Tayyip Erdoğan ve CHP’dir

Ayyıldız, HDP’nin bu duruma gelmesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP’yi sorumlu tuttu. İşte Ayyıldız’ın kaleme aldığı yazısı;   BUNUN...

BÜYÜT

Ayyıldız, HDP’nin bu duruma gelmesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP’yi sorumlu tuttu. İşte Ayyıldız’ın kaleme aldığı yazısı;

 

BUNUN SUÇLUSU RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE CHP'DİR...

Kocaeli'de HDP Bayraklarını asılıyorsa Apo posterleri rahatça asılıyorsa bunun iki suçlusu vardır. Ve bu duruma DELİRİYORUMMMMMM

 

O zamanlarda yazmıştım Reis Demokratik açılım sürecinde oyuna geliyor diye.Ama şipşak AK Parti'liler tarafından her zaman ki gibi HAİN ilan edilmiştim..

 

Reis bu ülkeye diğer hükümetler tarafından düşman edilen yani Batıya hizmet getirilip doğuya hizmet götürülmemişti.Reis her etnik kimliğin ve ülkemizin her bölgesinin aynı hizmeti alması anlamında DOĞU'ya hizmet getirdi.Adeta doğu bölgesi insanından Türkiye olarak özür dilemiş oldu..

 

Sonrasında yanlışlar yaptı.O zamanda avazım çıktığı kadar bağırmıştım.Senin ne işin var Osman Baydemir'in ayağına gidiyorsun.Senin ne işin var PKK ile görüşüyorsun,senin ne işin var HDP ile görüşüyorsun dedik.Yok neymiş silahları bırakacakmışlar da yok kardeşlik gelecekmiş de. Ya zaten biz kürtlerle düşman değiliz ki PKK ile düşmanız..Onları muhatap alarak sanki PKK ve HDP kürtlerin temsilcisi izlenimi verdi.Durum böyle olunca kürt kardeşlerim rencide edildi.Durum böyle olunca HDP'ye malzeme verildi.HDP dedi ki ''Bakın hükümet bile kürtlerin temsilcisi olarak bizi görüyor,devleti ayağımıza getirdik'' dedi.

 

Sonrasında AK PARTİ'li siyasi büyüklerim bu yanlışı anladı ama geç kalındı..

 

Bugün yüzde 3'lerde olan HDP'nin barajı geçip geçmemesi konuşuluyorsa bunun nedeni Demokratik açılımda atılan yanlış adımlardır.

 

Bakın Recep Tayyip Erdoğan şimdilerde ne diyor ''Devlet onların keyfi için izleme heyeti gönderemez. Arınç'ı günahım kadar sevmem bilen bilir ama çok güzel bir ifade kullandı.''Ya ilk devleti sen onların ayağına götürdün'' dedi.Nefret ettiğim adam bile doğruyu söylese doğru doğrudur kardeşim.Bugün Yalçın Akdoğan ne dedi ''Hdp ve PKK yalan söyledi silahları bırakmadılar'' dedi.Biz bunu ilk gün dediğimizde silah bırakmazlar yalan söylüyorlar dediğimizde ''HAİN'' ilan edilmiştik.

 

Bugün şehit haberleri gelmiyorsa bunun nedeni PKK ve HDP değildir.Doğu bölgesi insanının AK PARTİ'ye olan sevgisini gören HDP ve PKK'nın tepki almasından korkmasıdır.Çünkü AK PARTİ ikinci sınıf insan görülen kürtlere birinci sınıf değer ve sanki bizim topraklarımız değilmiş gibi yatırım yapılmayan doğuya hizmet üstüne hizmet götürdü.Tekrar söylüyorum en güzel açılım buydu.Sonrasında atılan adımlar çok ama çok yanlıştı. Gelelim CHP'ye, ''Hükümete PKK ile görüşmesinde KREDİ veririz'' şeklinde ki açıklamaları CHP zihniyetini çok net göstermiştir (10.KÖYDEN GÖKHAN )

07 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR