Kocaelispor’dan Çavuşoğlu’na yanıt geldi

“Yerel bir gazetemizin (Kocaeli Gazetesi) internet sayfasında 6 Ocak 2016 tarihinde ve basılı olarak 7 Ocak 2016 tarihinde "Şahin Çavuşoğlu: Bizim ka...

“Yerel bir gazetemizin (Kocaeli Gazetesi) internet sayfasında 6 Ocak 2016 tarihinde ve basılı olarak 7 Ocak 2016 tarihinde "Şahin Çavuşoğlu: Bizim kadar hassas olamadılar" başlığı altında yayınlanan röportaja istinaden bu açıklamayı yapmak hasıl olmuştur.

Yaşadığı şirketleşme sonucu Derince Belediye Stadı'nı kullanamayarak açıkta kalan Derincespor, geçen sezon çeşitli statları kullandıktan sonra, ikinci devre maçlarını cumartesi günü oynama taahhüdünü de vererek inşa edildiği günden günümüze kadar Kocaelispor tarafından kullanılan İzmit İsmetpaşa Stadı'nda maçlarını oynamaya başlamıştır. Sezon başında yıkılması planlanan İzmit İsmetpaşa Stadı'nın yeni stat tamamlanana kadar yıkılmaması için kullanan kulüpler içinde sadece Kocaelispor Yönetim Kurulumuz taraftar desteğini de alarak göstermiş olduğu üstün çaba sonucunda, bir yıl daha erteletme kararını aldırmış olup, bu sezon da maçlarımızı tarihimize tanıklık eden İzmit İsmetpaşa Stadı'nda oynamaktadır. Yine şehrimizin takımı olan Derincespor'un mağdur olmaması adına bozuk zemine rağmen, stadı paylaşmak konusunda, bugüne kadar tarafımızca olumsuz hiçbir tepki verilmemiştir.

 

BAŞKAN AĞZIYLA DEĞİL, YÖNETİM KURUL KARARIYLA YÖNETİLİYORUZ…

Her ne kadar Kulübümüz son 5 yılda çeşitli buhranlar yaşamış olsa da, köklü bir kulüptür ve sözle değil yazı ile işlerini yürütmekte, hassasiyetlerini basına değil, ilgili kurumlara yapmakta, Başkan ağzı ile değil Yönetim Kurulu Kararlarıyla yönetilmektedir.

İzmit İsmetpaşa Stadı'nı Derincespor ile birlikte kullanma zorunluluğumuz ve iç saha maçlarının çakışabilme ihtimalini göz önünde bulunduran kulübümüz, fikstür kuralarının buna göre düzenlenmesini Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yazılı olarak talep etmiştir. (Talebimizi içeren 24 Ağustos 2015 tarihli yazılar ek'te sunulmuştur). Bunun yanı sıra Bölgesel Amatör Lig Kura Çekimi'nde konu sözlü olarak da Kulüp Müdürümüz, Futbol İl Temsilcimiz Sayın Mithat Ağa ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Sayın Murat Aydın tarafından tekrar Türkiye Futbol Federasyonu Yetkililerine aktarılmış, gözden kaçan fazlaca çakışmaya neden olan kura numaraları değiştirilmiştir. Yardımları için Sayın Mithat Ağa ve Sayın Murat Aydın'a bir kez daha teşekkür ederiz. Spor Toto 3. Lig'de hafta arasında da müsabaka oynanması ve Bölgesel Amatör Lig'de Bay haftası olması nedeniyle fikstürlerin çakışmaması imkansız olup, en az çakışma sağlanacak şekilde fikstür düzenlenmiştir.

 

SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ…

Derincespor'un kendi ilçe stadında oynayamamasının da Alparslan Türkeş veya İsmetpaşa'ya sürüklenmesinin de sorumlusu kesinlikle Kocaelispor Kulübü olmayıp bu durum bizleri de son derece üzmektedir. Geçen sezon stadın kullanım önceliğinin her zaman Kocaelispor'da olduğunu deklare eden, 1 gün hesabı yapmayarak maçlarını Cumartesi günü yapmayı kabul eden Derincespor'un bu sezon motivasyonu neden göstermesi ise bizleri düşündürmektedir.

Ayrıca, Derincespor Kulüp Başkanı'nın sezon başından beri fikstürü bilen ve personelimizle irtibat halinde olan kendi personeli tarafından son anda bilgilendirilmiş olmasında Kulübümüzün bir dahlinin olamayacağı aşikardır.

Bugüne kadar Derincespor'a stat ve tesis konusunda göstermiş olduğumuz anlayışın, futbolcuları tarafından haklı nedenle tek taraflı feshedilmiş sözleşme de dahi bonservis ödeyerek rızalarının alınması konusunda göstermiş olduğumuz iyi niyetin, haksız ithamlara sessiz kalınacağı anlamını taşımadığını hatırlatarak, aynı anlayış ve iyi niyet içerisinde ilişkilerimizi devam ettirmek istediğimizi saygı ile duyururuz. - KOCAELİSPOR YÖNETİM KURULU-‘…

08 Ocak 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR